Elana nowym liderem (wynik)

Elana Toruń została nowym liderem grupy zachodniej II ligi. Przynajmniej do soboty, kiedy większość rywali dokończy piątą kolejkę spotkań. W piątek podopieczni Dariusza Durdy pokonali Tur Turek 2:0.

Adrian Dudkiewicz

Tak samo jak w całej Polsce, w pierwszej połowie piłkarzom obu drużyn grę utrudniał padający deszcz i silny wiatr. Lepiej takie warunki wykorzystali gospodarze, którzy już w 27. minucie po zamieszaniu podbramkowym i strzale Adriana Bartkiewicza wyszli na prowadzenie. Później Tur umiejętnie się bronił aż do 90 minut. Wówczas były zawodnik krakowskiej Wisły, czyli Ihenacho ustalił wynik spotkania.

- Udało nam się wygrać po ostatnich dwóch porażkach, zwłaszcza pechowej z MKS Kluczbork, gdzie mieliśmy swoje sytuacje. Na szczęście chłopacy podjęli walkę, wręcz mówię im o tym, aby toczyli wojnę na boisku. Tur to drużyna młoda, bardzo ambitna i wybiegana i jeszcze niejedną niespodziankę sprawi w tych rozgrywkach. Wróciła u nas skuteczność i oby to zostało do końca rundy - podsumował zawody trener gospodarzy Dariusz Durda.

Dzięki tej wygranej Elana awansowała, przynajmniej do soboty, na pozycję lidera. Tur po porażce w Toruniu zajmuje siódme miejsce.

Elana Toruń - Tur Turek 2:0 (1:0)
1:0 - Bartkowicz 27'
2:0 - Ihenacho 90'

Elana Toruń:
Osiński - Bartkiewicz, Czarnecki, Sobolewski, Wróbel, Świderek, Kikowski (57' Malczak), Grudzień (71' Zamara), Sędziak (57' Ihenacho), Mikołajczak, Lewandowski (76' Kaplarny).

Tur Turek: Jaworek - Łucki, Bebeto, Zalepa, Lipiński (46' Gląba), Dolewka (75' Witczak), Kazimierowicz (55' Kowalski), Książek (77' Kaczmarek), Dregier, Adamiec, Staroń.

Żółte kartki: Dregier, Bebeto (Tur),

Sędzia: Maciej Lewicki (Gdańsk).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!