Bundesliga: Schalke od 0:2 do 4:2, Polanski mógł zostać bohaterem, skandaliczny błąd sędziego w Hanowerze (wideo)

W ogromne emocje obfitowało spotkanie w Moguncji. Przy stanie 2:2 Eugen Polanski trafił w słupek bramki Schalke! Nowym liderem mógł zostać Hannover 96, ale arbiter nie uznał prawidłowo zdobytego gola w 89. minucie w meczu z Herthą.

Konrad Kostorz

Zespół Thomasa Tuchela miał piorunujący początek meczu. Po centrze z wolnego Zoltana Stiebera wślizgiem trafił Andreas Ivanschitz, a po chwili Elkin Soto wykorzystał niepewną Ralfa Faehrmanna. Schalke przez długie minuty nie było w stanie nic zdziałać na Coface Arena!

Dopiero po zmianie stron w dość przypadkowych okolicznościach Raul podał przed pustą bramkę do Klaasa-Jana Huntelaara i zrobiło się 2:1. Kolejne dwie bramki dla Koenigsblauen padły w ogromnych podbramkowych zamieszaniach i oba zostały strzelone głową z bliskiej odległości. Jednak przy stanie 2:2 z dystansu w słupek uderzył Eugen Polanski, a celna dobitka Erika Maxima Choupo-Moting nie został uznana z powodu spalonego. Kadrowicz Franciszka Smudy rozegrał dobre zawody, często był przy piłce i groźnie dośrodkowywał.

Mainz został dobity przez swojego byłego piłkarza - Christiana Fuchsa, który w 90. minucie uderzył nie do obrony z rzutu wolnego z 20 metrów. Ekipa Ralfa Rangnicka zwyciężyła zdecydowanie, ale miała mnóstwo szczęścia i niełatwo z taką formą będzie jej utrzymać 4. miejsce w tabeli.

Fuchs ustala wynik strzałem z wolnego:

Samodzielnym liderem mógł zostać Hannover 96. Zespół Mirko Slomki, który w czwartek rozprawił się w el. LE z FC Sevilla, długo prowadził z Die Alte Dame po precyzyjnym strzale Sergio Pinto z wolnego z 30 metrów. Die Roten zdawali się kontrolować przebieg wydarzeń, gdy Christian Lell zagrał przed bramkę do Pierre'a-Michela Lasoggi, który nie dał szans Ronowi-Robertowi Zielerowi.

W 89. minucie na AWD-Arena doszło do niemałego skandalu. Po dośrodkowaniu z wolnego Christiana Pandera wszyscy zawodnicy w "16" minęli się z piłką, która wpadła do bramki obok rozpaczliwie interweniującego Thomasa Krafta. Arbiter liniowy dopatrzył się jednak spalonego, choć przy centrze bocznego obrońcy gości bliżej bramkarza Herthy było co najmniej dwóch graczy z Berlina!