Premier League: Rywal Wisły Kraków przegrał z Newcastle (wideo)

Rywal Wisły Kraków w fazie grupowej Ligi Europejskiej - Fulham Londyn - przegrał w 3. kolejce Premier League z Newcastle United 1:2. Obie bramki dla Srok zdobył Leon Best.

Dla Fulham była to druga porażka w tym sezonie. Podopieczni Marka Hughesa mają tylko punkt na koncie. W niedzielę ich katem okazał się Leon Best, który dwukrotnie zmusił Marka Schwarzera do kapitulacji. Jedynego gola dla londyńczyków zdobył Clint Dempsey. Newcastle od początku rozgrywek radzi sobie bardzo dobrze, bowiem w trzech spotkaniach zgromadziło siedem punktów.

***

Kapitalnie na White Hart Lane zagrał Manchester City. The Citizens rozbili Koguty aż 5:1! Cztery bramki strzelił Edin Dzeko, a jedną dołożył Sergio Aguero.

W pierwszym składzie The Citizens wystąpił Samir Nasri, a więc nowy zawodnik w talii Roberto Manciniego. Francuz zaliczył asystę przy pierwszej bramce dośrodkowując z lewej strony boiska. Jeszcze przed przerwą Bośniak Dzeko dołożył drugiego gola - tym razem po strzale głową. Po przerwie trwała kanonada Manchesteru City. Yaya Toure idealnie zagrał do Dzeko, który z trzech metrów wpakował futbolówkę do siatki Kogutów. Po kolejnych pięciu minutach goście znów cieszyli się. Nasri zagrał do wbiegającego w pole karne Aguero, a ten łatwo trafił do siatki z ostrego kąta. Dzeko czwartego gola strzelił w doliczonym czasie gry, kiedy świetnie przymierzył sprzed pola karnego. Wcześniej Kaboul głową pokonał Joe Harta. Man City wygrał 5:1 i jest liderem Premier League.