Polacy w ligach zagranicznych

Podczas minionego weekendu na boiskach europejskich klubów oglądać mogliśmy poczynania 22 polskich zawodników. Żadnemu z polskich piłkarzy nie udało wpisać się na listę strzelców. Asystowali natomiast Sławomir Peszko, którego FC Koeln pokonało HSV Hamburg 4:3 oraz Dariusz Dudka w meczu z Ajaccio wygranym przez AJ Auxerre 4:1.

Marcin Celejewski

Katastrofalnie mecz zakończył się dla bramkarza Arsenalu Londyn Wojciecha Szczęsnego, którego drużyna poległa w meczu z Manchesterem United, aż 2:8. Na debiut w lidze belgijskiej musi z kolei poczekać Grzegorz Sandomierski, który mecz z Mechelen oglądał z ławki rezerwowych. W spotkaniu "polskiej" Borussii Dortmund na boisku oglądać mogliśmy całą trójkę reprezentantów Polski. Robert Lewandowski oraz Łukasz Piszczek rozegrali całe spotkanie. W 80. minucie na murawie zameldował się również Jakub Błaszczykowski.

Z całą pewnością debiutu do udanych nie zaliczy Marcin Cabaj. Polski golkiper zadebiutował w lidze izraelskiej w barwach Hapoelu Beer-Sheva, a jego drużyna przegrała z Sakhnin 3:4.

Anglia

Premier League
Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym z Manchester Utd (2:8)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Manchester Utd (2:8)
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - poza kadrą w meczu ligowym z Arsenalem (8:2)

Championship
Tomasz Cywka (Derby County) - poza kadrą w meczu ligowym z Burnley FC (1:2)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - do 64. minuty w meczu ligowym z West Ham United (1:4)
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Leicester City (2:3)

League One
Artur Krysiak (Exeter City) - 90 minut w meczu ligowym z Chesterfield FC (2:1)

Austria

T-Mobile Bundesliga
Tomasz Wełnicki (Kapfenberger SV) - do 57. minuty w meczu ligowym z Ried (0:1)
Konrad Gilewicz (FC Wacker Innsbruck) - poza kadrą w meczu ligowym z Mattersburg (1:1)

Belgia

Jupiter League
Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht Bruksela) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Club Brugge (1:1)
Grzegorz Sandomierski (Racing Genk) - rezerwowy w meczu ligowym z Mechelen (0:0)

Francja

Ligue 1
Ludovic Obraniak (LOSC Lille Metropole) - od 64. minuty w meczu ligowym z Marseille (3:2)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut i asysta w meczu ligowym z Ajaccio (4:1)
Grzegorz Krychowiak (FC Girondins de Bordeaux) - rezerwowy w meczu ligowym z Valenciennes (2:1)

Grecja

Alpha Ethniki

Mirosław Sznaucner (PAÓK Saloniki) - rezerwowy w meczu ligowym z Xanthi (1:0)
Tomasz Wisio (Ergotelis Iraklion) - 90 minut w meczu ligowym z Panionios (2:2)
Michał Stasiak (Skoda Xanthi) - 90 minut w meczu ligowym z PAOK (0:1)

Holandia

Eredivisie
Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - rezerwowy w meczu ligowym z Excelsior (6:1)
Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z Utrecht (1:3)
Mikołaj Lebedyński (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z Utrecht (1:3)

Eerste divisie
Michał Janota (Go Ahead Eagles) - do 82. minuty w meczu ligowym z FC Volendam (2:2)
Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - do 46. minuty w meczu ligowym z Maastricht (2:1)

Izrael

I liga
Marcin Cabaj (H.Beer Sheva) - 90 minut w meczu ligowym z Sakhnin (3:4)

Niemcy

Bundesliga
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - od 80. minuty w meczu ligowym z Leverkusen (0:0)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Leverkusen (0:0)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Leverkusen (0:0)
Adam Matuszczyk (FC Koln) - rezerwowy w meczu ligowym z Hamburger (4:3)
Sławomir Peszko (FC Koln) - do 46. minuty i asysta w meczu ligowym z Hamburger (4:3)
Mateusz Klich (VfL Wolfsburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Freiburg (0:3)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - poza kadrą w meczu ligowym z Hoffenheim (2:1)
Eugen Polański (1.FSV Mainz 05) - do 73. minuty w meczu ligowym z Hannover (1:1)
Artur Sobiech (Hannover 96) - poza kadrą w meczu ligowym z Mainz (1:1)

2. Bundesliga
Sebastian Tyrała (SpVgg Greuther Fürth) - od 71. minuty w meczu ligowym z Bochum (4:1)
Marcus Piossek (Karlsruher SC) - poza kadrą w meczu ligowym z FSV Frankfurt (0:4)

3. Liga
David Blacha (SV Sandhausen) - do 76. minuty w meczu ligowym z SV Wehen 1926 Taunusstein (0:0)
Mateusz Szczur (SV Babelsberg 03) - rezerwowy w meczu ligowym z Offenbacher FC Kickers 1901 (1:1)
Robert Wulnikowski (Offenbacher FC Kickers 1901) - 90 minut w meczu ligowym z SV Babelsberg 03 (1:1)

Rosja

Priemjer-Liga
Piotr Polczak (Terek Grozny) - poza kadrą w meczu ligowym z V. Novgorod (1:3)

Rumunia

I liga
Łukasz Szukała (Universitatea Cluj) - 90 minut w meczu ligowym z FC Astra Ploeszti (0:0)