Sparingowy piątek: Zwycięstwa Polonii Warszawa, PGE GKS, Podbeskidzia i Ruchu Chorzów

W piątek odbyło się sześć spotkań sparingowych z udziałem drużyn T-Mobile Ekstraklasy. Zwycięstwa odniosły: Polonia Warszawa, PGE GKS Bełchatów, Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Ruch Chorzów.

Szymon Mierzyński

Najciekawiej było na Górnym Śląsku, gdzie Niebiescy mierzyli się z Koroną Kielce. Zespół Waldemara Fornalika triumfował 2:1 dzięki bramce Jakuba Smektały i samobójczemu trafieniu Pawła Kala. Ruch kończył rywalizację w osłabieniu, bowiem w 90. minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Łukasz Burliga.

Aż dwa wykluczenia odnotowano w starciu ŁKS z Polonią Warszawa. Na początku drugiej połowy sędzia usunął z murawy Piotra Klepczarka oraz Edgara Caniego. Obaj zawodnicy zostali ukarani za niesportowe zachowanie. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 79. minucie, a zdobył ją Dorde Cotra.

Udany debiut na stanowisku trenera PGE GKS Bełchatów zaliczył Kamil Kiereś. Jego podopieczni wygrali z Górnikiem Zabrze 2:0. Na listę strzelców wpisali się Leszek Nowosielski i Maciej Szmatiuk.

Zwycięstwo odnotowało także Podbeskidzie Bielsko-Biała, które po golach Piotra Malinowskiego oraz Adriana Sikory okazało się lepsze od FK AS Trencin.

Podobnie jak Górale, zagranicznych rywali miały Cracovia Kraków i KGHM Zagłębie Lubin. Obie drużyny wywalczyły remisy.