Holandia: Kolejny gol polskiego pomocnika

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Michał Janota od początku sezonu imponuje wysoką formą. Pomocnik Go Ahead Eagles zdobył swojego drugiego gola w sezonie w spotkaniu 5. kolejki Jupiler League. Czy 21-latka dostrzeże Franciszek Smuda?

W tym artykule dowiesz się o:

Michał Janota wpisał się na listę strzelców w 31. minucie spotkania z SC Veendam, które zakończyło się remisem 2:2. Urodzony w Gubinie zawodnik wykorzystał nieporozumienie w defensywie rywali, dopadł do bezpańskiej piłki na 5. metrze i pokonał rozpaczliwie interweniującego Leonarda Nienhuisa. Janota rozegrał całe spotkanie, a w 81. minucie został ukarany żółtą kartką.

Wcześniej, w pojedynku 3. kolejki zaplecza Eredivisie, "polski Messi" trafił do siatki Helmond Sport (2:3). W całym poprzednim sezonie były gracz Feyenoordu zdobył 5 bramek.

Po raz pierwszy w obecnych rozgrywkach na murawie zabrakło drugiego z biało-czerwonych w Jupiler League, Pawła Wojciechowskiego. Napastnik Willem II Tilburg, który w 4 kolejkach rozegrał łącznie 180 minut, nie znalazł się w kadrze swojej drużyny na mecz z FC Emmen.