Niedziela w La Liga: Ronaldo najczęściej faulowanym graczem, zobacz piękne bramki z sobotnich meczów (wideo)

Łatwego życia na hiszpańskich boiskach nie ma Cristiano Ronaldo, który jest faulowany średnio co 28 minut. Ponadto Villarreal w 10 ostatnich ligowych spotkaniach wygrało tylko raz, duet Kaka - Mesut Oezil jest gwarancją bramek, Jose Mourinho pochwalił swojego prezesa, a Sergio Ramos od trzech miesięcy gra z bólem pleców! Zobacz również wspaniałe trafienia z sobotnich meczów siódmej kolejki.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Wielkie widowisko na La Rosaleda

Niesamowity przebieg miało spotkanie Malagi z Getafe. Po pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy rezultat, ale druga część gry przyniosła aż pięć trafień. Wynik rewelacyjnym strzałem otworzył Pedro Leon, a w doliczonym czasie gry Julio Baptista uratował gospodarzom zwycięstwo po uderzeniu z przewrotki!

Bramka Pedro Leona:

Bramka Baptisy:

Poczytaj o sobotnich meczach Primera Division <-

Duet Kaka - Oezil gwarancją bramek

Dotychczas Jose Mourinho 6-krotnie wystawiał w podstawowym składzie Kakę i Mesuta Oezila. Z Brazylijczykiem i Niemcem Królewscy 4 razy wygrywali oraz remisowali z Almerią i Deportivo La Coruna.

Na uwagę zasługuje jednak liczba strzelonych bramek w tych spotkaniach - 22, co daje niesamowitą średnią 3,6 gola na mecz.

Mourinho chwali swojego prezesa

- W klubie mówią, że najważniejsza jest walka do końca i walka przeciwko niesprawiedliwości. Nie zrobiłem tutaj jeszcze nic ważnego, ale cieszę się, że jestem blisko takiej filozofii. Słowa prezesa mnie nie zaskakują. Wiem o czym myśli. Real może mieć lepszego trenera, lepszych piłkarzy, mimo, że są obecnie świetni, ale nie może mieć lepszego prezydenta - zapewnił Jose Mourinho na konferencji prasowej.

Fatalna dyspozycja Villarreal w lidze

Uczestnicy grupowej fazy Ligi Mistrzów nie spisują się dobrze w Primera Division. Żółte Łodzie Podwodne poprzedni sezon zakończyły dwoma remisami i dwoma porażkami, natomiast w nowych rozgrywkach już dwa razy polegli, 3-krotnie dzielili się punktami i wygrali z Mallorką 2:0. Tym samym w ostatnich dziesięciu ligowych spotkaniach po komplet oczek sięgnęli zaledwie raz!

Poprzedni sezon gracze Villarreal skończyli na czwartym miejscu. Obecnie z sześcioma oczkami plasują się na 13 pozycji.

Sergio Ramos od trzech miesięcy gra z bólem pleców!

Wielki hart ducha pokazuje Sergio Ramos. Defensor Królewskich od pierwszego treningu w okresie przygotowawczym narzeka na ból pleców, a mimo to decyduje się na grę. - Nie jestem na swoim najwyższym poziomie - przyznał Hiszpan po ostatnim meczu z Ajaxem.

Jose Mourinho potrzebuje byłego gracza Sevilli, gdyż kontuzje leczą dwaj inni podstawowi obrońcy - Pepe oraz Ricardo Carvalho. Ramos z kolei codziennie oddaje się w ręce masażystów i zagrał w czterech ligowych spotkaniach swojego zespołu.

Ofiary Mourinho odrodziły się w nowych klubach

Na koniec poprzedniego sezonu Jose Mourinho zrobił listę piłkarzy, z których nie chce korzystać w nowych rozgrywkach. Znaleźli się na niej m.in. Pedro Leon i Sergio Canales. Obaj chcieli dalej walczyć o miejsce na Santiago Bernabeu, ale ostatecznie odeszli odpowiednio do Getafe i Valencii.

W sobotnich meczach popisali się fantastycznymi trafieniami. Dla Canalesa było to pierwsze trafienie od 25 kwietnia 2010 roku, z kolei Leon na kolejnego ligowego gola czekał jedynie dwa tygodnie krócej.

Bramka Canalesa w spotkaniu z Granadą:

Bramkę Pedro Leona można obejrzeć wyżej.

Ronaldo najczęściej faulowanym piłkarzem

W pierwszych pięciu spotkaniach Cristiano Ronaldo już 15-krotnie był nieprzepisowo zatrzymywany. Taki samy wynik mają Iker Muniain i Javi Martinez (obaj z Athletic), którzy jednak spędzili więcej czasu na boisku niż Portugalczyk.

Średnio CR7 jest faulowany co 28 minut. Lionel Messi w tej klasyfikacji znajduje się dopiero na 56 miejscu (7 faulów, średnio co 55 minut).

W niedzielę Królewscy zagrają z Espanyolem Barcelona, którego piłkarze popełnili już 92 faule, o 5 więcej od Athletic i 6 od Malagi.