Wynik lepszy niż gra - relacja z meczu Miedź Legnica - Tur Turek

Miedź Legnica pokonała na własnym stadionie Tur Turek 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Jakub Grzegorzewski. Mimo zwycięstwa nie był to łatwy mecz dla legniczan. Rywal dobrze się bronił.

Dawid Sołtys

Zespół Miedzi był lepszy od Tura, jednak trudno było legniczanom stworzyć bramkowe sytuacje. Dobrze w bramce gości spisywał się Artur Melon. W pierwszej połowie najbardziej kontrowersyjną sytuacją była ta z 22. minuty, kiedy w polu karnym ewidentnie faulowany przez Melona był Piotr Madejski, a sędzia zamiast przyznać jedenastkę ukarał Madejskiego żółtą kartką za symulowanie. To było preludium do tego, co działo się później na linii trener Miedzi Bogusław Baniak - sędzia Jacek Lis. W przerwie meczu arbiter wysłał szkoleniowca na trybuny. - Nie obraziłem człowieka. Powiedziałem mu tylko, że cały stadion widział faul, a ty nie gwiżdżesz ewidentnego karnego. Czy ty jesteś człowieka chory? Tu nie padają wulgarne słowa - mówi Baniak. Mimo że w pierwszej połowie legniczanie gola nie zdobyli i nie stworzyli dobrej okazji, to w drugiej połowie to się zmieniło.

Oczekiwana przez legnickich kibiców bramka padła w 54 minucie. Strzelił ją głową Jakub Grzegorzewski po dośrodkowaniu Madejskiego. Tur najlepszą okazję na wyrównanie miał kilka minut później, ale Piotr Gląba nie potrafił pokonać w sytuacji sam na sam Andrzeja Bledzewskiego. I Miedź miała sytuację sam na sam, ale podobnie, jak Bledzewski wybronił strzał Gląba, tak i Melon nie dał się pokonać Kamilowi Zielińskiemu.

Mecz zakończył się wygraną Miedzi 1:0, co było dobrym zakończeniem obchodów 40-lecia istnienia klubu.

- Muszę pochwalić zawodników za to, że pomimo tego, że przegrywamy 0:1 z tak klasowym przeciwnikiem, jakim w tej lidze jest niewątpliwie Miedź, to próbowaliśmy wyrównać - powiedział Paweł Kaczorowski, trener Tura.

Szkoleniowiec Miedzi mimo wygranej swojej drużyny nie był zadowolony. -Cieszę się przede wszystkim z siódmego domowego zwycięstwa. Tur dobrą taktykę zastosował na Miedź. W drugiej połowie była panika mojego zespołu, który na szesnastce powinien strzelać kolejne gole, a tego nie robi. Niedosyt kompletny, jeśli chodzi o grę. To zwycięstwo przyszło nam w bólach- zakończył opiekun legnickiej drużyny.

Miedź Legnica - Tur Turek 1:0 (0:0)
1:0 - Grzegorzewski 54'

Miedź Legnica: Bledzewski - Zasada, Mowlik (46' Feciuch), Woźniczka, Hempel - Madejski, Gawlik, Zieliński (90' Paszliński), Nowacki, Garuch (70' Orłowski) - Grzegorzewski (84' Kajca).

Tur Turek: Melon - Łucki, Roszak, Carlos Alberto, Kiełb, Kowalski, Książek (56' Kaczmarek), Adamiec, Gląba (78' Witczak), Bednarczyk (57' Biel), Dregier.

Żółte kartki: Madejski (Miedź) oraz Kiełb (Tur).

Sędzia: Jacek Lis (Katowice).

Widzów: 2400.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!