Środa w Premier League: Ferguson pochwalił czwartoligowca, Wenger zadowolony z kata Polaków

Sir Alex Ferguson był pod wrażeniem czwartoligowego zespołu Aldershot Town. Czerwone Diabły wygrały z nim 3:0. Tymczasem sporę dawkę komplementów przyjął od Arsene'a Wengera napastnik Arsenalu Londyn Park Chu-Young. Natomiast Michael Owen strzelił jedną bramkę dla MU we wspomnianym pojedynku z Aldershot. Z kolei po kilkutygodniowej przerwie Thomas Vermaelen wrócił do składu Arsenalu Londyn. Belg wcześniej leczył kontuzjowaną łydkę i we wtorek zagrał 84 minuty w pojedynku z Boltonem Wanderers.

Ferguson pochwalił czwartoligowca

Aldershot Town zgodnie z przewidywaniami nie miało szans na skuteczną walkę z Manchesterem United. Przegrało z Czerwonymi Diabłami 3:0. Mimo to Sir Alex Ferguson pochwalił swojego rywala.

- Aldershot walczył bardzo, bardzo mocno. Zasługują na szacunek, bowiem nie poddawali się i nie przestawali wywierać na nas presji. Jesteśmy zadowoleni, bo w pucharowych potyczkach najważniejsze jest wygranie meczu. Teraz jesteśmy w kolejnej rundzie - powiedział zadowolony szkocki menedżer.

Wenger zadowolony z kata Polaków

Park Chu-Young zdobył w niedawnym meczu z reprezentacją Polski dwie bramki. Dwukrotnie pokonał kolegę z Arsenalu Londyn Łukasza Fabiańskiego. We wtorek obaj pojawili się na murawie w Pucharze Ligi Angielskiej, a Koreańczyk zdobył zwycięskiego gola.

- Pokazał dzisiaj jak bardzo dobrym jest piłkarzem. Gra przede wszystkim inteligentnie, dobrze się ustawia i ma fantastyczne wykończenie. Jest gotowy by grać w lidze. Cieszę się z jego dyspozycji - oświadczył Arsene Wenger. Dotychczas menedżer Kanonierów nie chciał korzystać z jego usług w Premier League.

Będzie (anty)rekord Kuyta?

Po raz ostatni Liverpool sięgnął po jakieś trofeum w 2006 roku. Przez kilka ostatnich lat trwa posucha na Anfield i Dirk Kuyt zapowiedział, że musi się to skończyć zanim wszyscy zaczną to wypominać The Reds - tak jak Arsenalowi Londyn.

W środę Liverpool zagra w Pucharze Ligi Angielskiej ze Stoke City. Kuyt do miasta Beatlesów przywędrował w 2006 roku, a więc od tamtego czasu nie sięgnął po ani jeden puchar. Jeśli nadal taki stan rzeczy trwałby, to zostanie najdłużej grającym zawodnikiem w przeciągu ostatnich 40 lat, który ani razu nie wzniósł w górę żadnego trofeum. - To musi się zmienić. Muszę coś wygrać - zapowiedział Holender.

Owen znów strzelił

Ponownie okazję gry od pierwszej minuty w Pucharze Ligi Angielskiej dostał Michael Owen. Wcześniej z Leeds United zdobył dwa gole, teraz z Aldershot Town jedną.

Piłkarze Manchesteru United po części się zrewanżowali za porażkę z Manchesterem City. - Czasem potrzebny jest po prostu cios w zęby by wstać i skoncentrować się wyłącznie na grze - stwierdził wychowanek The Reds po czym dodał: - Zagraliśmy przyzwoity mecz, wygraliśmy i już koncentrujemy się na kolejnym spotkaniu.

Thomas Vermaelen: Jestem gotowy do gry

Po kilkutygodniowej przerwie Thomas Vermaelen wrócił do składu Arsenalu Londyn. Belg wcześniej leczył kontuzjowaną łydkę i we wtorek zagrał 84 minuty w pojedynku z Boltonem Wanderers.

- Czuję się wspaniale. Trenowałem już z zespołem i wszystko było w porządku. Nie sądzę, żebym po takiej powrocie potrzebował ponownie wejść w rytm - stwierdził Vermaelen sugerując Arsene Wengerowi, że powinien go wystawić w pierwszym składzie w weekendowym spotkaniu z Chelsea Londyn.

Hargreaves znów kontuzjowany?

W środowym meczu Manchesteru City z Wolverhampton Wanderers nie zagra Owen Hargreaves. Wydawało się, że jest to idealny moment, aby były piłkarz Manchesteru United wystąpił w tym spotkaniu.

Tymczasem okazało się, że Roberto Mancini nie będzie mógł z niego skorzystać, ponieważ 30-latek jest kontuzjowany. The Citizens szybko zdementowali informacje, że to coś poważnego. - Spokojnie, to nic poważnego. Został kopnięty w łydkę. Zrobiliśmy mu prześwietlenia, które niczego nie wykazały - stwierdził David Platt, asystent Roberto Manciniego.

Piłkarz Aston Villi zawieszony za jazdę pod wpływem alkoholu

Barry Bannan został zawieszony w prawach zawodnika Aston Villi po tym jak spowodował wypadek będąc pod wpływem alkoholu.

- Klub prowadzi wewnętrze dochodzenie w sprawie postawionych mu zarzutów. Barry nie będzie mógł zagrać w weekend z Sunderlandem - stwierdził menedżer The Villans Alex McLeish. W tym sezonie 21-letni piłkarz zagrał w sumie w trzynastu meczach, w których zdobył jedną bramkę.

Kirkland chce nowego kontraktu

Chris Kirkland zapowiedział, że chciałby zostać w Wigan Athletic i podpisać nowy kontrakt z The Latics. W poprzednim miesiącu został wypożyczony do Doncaster Rovers, ale właśnie wrócił na JJB Stadium, ponieważ doznał kontuzji pleców.

Kirkland do Wigan trafił pięć lat temu i w sumie w Premier League zagrał w barwach tego zespołu 131 meczów. We wspomnianym Doncaster zdążył rozegrać zaledwie jedno spotkanie.