Polacy w ligach zagranicznych

Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych bramki zdobyli: Robert Lewandowsk (Borussia Dortmund), Kamil Grosicki (Sivasspor) oraz Tomasz Gruszczyński (F91 Dudelange). Ponadto czerwoną kartką ukarany został Eugen Polański (1.FSV Mainz 05). Na wszystkich boiskach ujrzeliśmy 32 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Robert Lewandowski zdobył gola w meczu z VfL Wolfsburg 5:1 (2:0). Reprezentant Polski grał do 74. minuty, kiedy został zmieniony przez Lucasa Barriosa. Polak wpisał się na listę strzelców w 66. minucie, zdobywając swojego ósmego ligowego gola w sezonie. Były zawodnik Lecha Poznań asystował także przy drugiej bramce dla gospodarzy, autorstwa Shinji Kagawy. Natomiast Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut, zaliczając dwie asysty. Jakub Błaszczykowski cały mecz spędził na ławce rezerwowych, a poza kadrą meczową gości znalazł się Mateusz Klich.

Kamil Grosicki strzelił bramkę w meczu z Fenerbahce 2:0 (1:0). Polak przebywał na boisku do 83. minuty, kiedy zmienił go Milan Cerny. Grosicki wpisał się na listę strzelców w 72. minucie, a ta bramka to czwarte ligowe trafienie w obecnym sezonie dla byłego gracza Jagiellonii Białystok.

Tomasz Gruszczyński strzelił gola w meczu z CS Petange 10:0 (6:0). Polski napastnik rozegrał całe spotkanie wpisując się na listę strzelców w 82. minucie. Dla Polaka było to trzecie trafienie ligowe w obecnym sezonie.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym z West Bromwich Albion (3:0)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z West Bromwich Albion (3:0)
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - poza kadrą w meczu ligowym z Sunderland (1:0)

Championship
Tomasz Cywka (Derby County) - poza kadrą w meczu ligowym z Peterborough (2:3)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - rezerwowy w meczu ligowym z Portsmouth (0:3)
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Coventry City (4:2)

League One
Artur Krysiak (Exeter City) - występ do 80. minuty w meczu ligowym z Carlisle United (0:0)

Austria

T-Mobile Bundesliga

Tomasz Wełnicki (Kapfenberger SV) - poza kadrą w meczu ligowym z Sturm Graz (0:1)
Konrad Gilewicz (FC Wacker Innsbruck) - poza kadrą w meczu ligowym z Austria Wiedeń (2:2)

Belgia

Jupiter League

Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht Bruksela) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Cercle Brugge (0:1)
Grzegorz Sandomierski (Racing Genk) - rezerwowy w meczu ligowym z KV Kortrijk (2:2)

Cypr

Protathlima A' Kategorias

Radosław Cierzniak (AS Alki Larnaka) - rezerwowy w meczu ligowym z Olympiakos (4:2)

Czechy

II liga

Jakub Legierski (MFK Karwina) - rezerwowy w meczu ligowym z Znojmo (4:1)

Francja

Ligue 1

Ludovic Obraniak (LOSC Lille Metropole) - występ od 71. minuty w meczu ligowym z Evian TG (1:1)
Ireneusz Jeleń (LOSC Lille Metropole) - rezerwowy w meczu ligowym z Evian TG (1:1)
Damien Perquis (Sochaux) - 90 minut w meczu ligowym z Olympique Lyon (2:1)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Toulouse (2:0)
Grzegorz Krychowiak (FC Girondins de Bordeaux) - rezerwowy w meczu ligowym z PSG (1:1)

Grecja

Alpha Ethniki

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym z Asteras Tripolis (0:1)
Tomasz Wisio (Ergotelis Iraklion) - 90 minut w meczu ligowym z Panaitolikos (0:0)
Radosław Matusiak (Asteras Tripolis) - poza kadrą w meczu ligowym z PAOK (1:0)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - poza kadrą w meczu ligowym z Panathinaikos (2:3)
Michał Stasiak (Skoda Xanthi) - 90 minut w meczu ligowym z AO Kerkyra (1:0)

Holandia

Eredivisie

Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Heracles (4:1)
Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z SC Heerenveen (1:2)
Mikołaj Lebedyński (Roda JC Kerkrade) - występ od 85. minuty w meczu ligowym z SC Heerenveen (1:2)
Paweł Kieszek (Roda JC Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z SC Heerenveen (1:2)

Eerste divisie
Michał Janota (Go Ahead Eagles) - występ od 73. minuty w meczu ligowym z Emmen (2:3)
Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Zwolle (0:1)

Izrael

Ligat ha'Al

Marcin Cabaj (Hapoel Beer-Sheva) - poza kadrą w meczu ligowym z Hapoel Petah Tikva (0:2)

Luksemburg

Tomasz Gruszczyński (F91 Dudelange) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z CS Petange (10:0)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - rezerwowy w meczu ligowym z VfL Wolfsburg (5:1)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut i dwie asysty w meczu ligowym z VfL Wolfsburg (5:1)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - występ do 74. minuty, bramka i asysta w meczu ligowym z VfL Wolfsburg (5:1)
Adam Matuszczyk (FC Koln) - występ od 72. minuty w meczu ligowym z Werder Brema (2:3)
Sławomir Peszko (FC Koln) - występ do 72. minuty w meczu ligowym z Werder Brema (2:3)
Mateusz Klich (VfL Wolfsburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Borussia Dortmund (1:5)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Koln (3:2)
Eugen Polański (1.FSV Mainz 05) - występ do 83. minuty i czerwona kartka w meczu ligowym z VfB Stuttgart (3:1)
Artur Sobiech (Hannover 96) - poza kadrą w meczu ligowym z Schalke (2:2)

2. Bundesliga
Martin Kobylański (Energie Cottbus) - występ od 15. minuty w meczu ligowym z Paderborn 07 (0:2)
Marcus Piossek (Karlsruher SC) - poza kadrą w meczu ligowym z Ingolstadt 04 (3:2)
Sebastian Tyrała (SpVgg Greuther Fürth) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z St. Pauli (2:2)

III liga
David Blacha (SV Sandhausen) - występ do 75. minuty w meczu ligowym z VfB Stuttgart II (1:0)

Norwegia

Tippeligaen

Piotr Leciejewski (SK Brann) - 90 minut w meczu finału Pucharu Norwegii z Aalesunds FK (1:2)

Rosja

Priemjer-Liga

Piotr Polczak (Terek Grozny) - 90 minut w meczu ligowym z Krasnodar (2:0)

Rumunia

I liga

Łukasz Szukała (Universitatea Cluj) - rezerwowy w meczu ligowym z Sportul Studentesc (4:2)

Szkocja

Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Motherwell (2:1)
Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - występ do 78. minuty w meczu ligowym z Saint Mirren (0:0)

Turcja

Superliga

Paweł Brożek (Trabzonspor Kulubu) - rezerwowy w meczu ligowym z Kayserispor (2:1)
Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulubu) - 90 minut w meczu ligowym z Kayserispor (2:1)
Piotr Brożek (Trabzonspor Kulubu) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Kayserispor
Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulubu) - występ od 18. minuty w meczu ligowym z Kayserispor (2:1)
Kamil Grosicki (Sivasspor) - występ do 83. minuty i bramka w meczu ligowym z Fenerbahce (2:0)
Maciej Iwański (Manisaspor) - poza kadrą w meczu ligowym z Antalyaspor (1:0)
Marcin Kuś (Istanbul Buyuksehir) - 90 minut w meczu ligowym z Bursaspor (0:0)

Ukraina

Premier-liha

Dawid Janczyk (PFK Ołeksandrija) - rezerwowy w meczu ligowym z Vorskla Poltava (1:1)
Wojciech Szymanek (Czornomorec Odessa) - rezerwowy w meczu ligowym z Metalurg Donieck (0:3)

Persza Liha
Mariusz Lewandowski (PFK Sewastopol) - poza kadrą w meczu ligowym z Zakarpattia Użhorod (2:1)

Walia

Walijska Premier League

Bartłomiej Fogler (Port Talbot Town FC) - 90 minut w meczu ligowym z Newtown (0:2)
Krzysztof Nalborski (Aberystwyth Town FC) - występ od 63. minuty w meczu ligowym z Bala Town (0:3)

Włochy

Serie A

Artur Boruc (Fiorentina) - 90 minut w meczu ligowym z Chievo Verona (0:1)
Przemysław Frąckowiak (Atalanta BC) - poza kadrą w meczu ligowym z Cagliari (1:0)