Najlepsze i najgorsze zagrania 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Portal SportoweFakty.pl wybrał "Najlepsze i najgorsze zagrania" 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Piłkarzem kolejki został uznany Piotr Ćwielong, do którego należy także najładniejszy gol. Zobacz kto wygrał pozostałe kategorie.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarz kolejki: Piotr Ćwielong (Śląsk Wrołcaw). Dość niespodziewanie zagrał od pierwszej minuty w barwach Śląska Wrocław. Szybko jednak udowodnił, że Orest Lenczyk nie pomylił się. Zdobył kapitalną bramkę po jeszcze lepszym rajdzie. Dołożył także asystę.

Gol kolejki: Piotr Ćwielong (Śląsk Wrocław). Przebiegł dobre 30 metrów po czym huknął jak z armaty z około 20 metrów. Piłka wylądowała w okienku bramki Zagłębia, a Bojan Isailović nie miał nic do powiedzenia.

Gafa kolejki: Bojan Isailović (Zagłębie Lubin). Serbski bramkarz fatalnie zachował się przy ostatnim golu dla Śląska. Sam wbił sobie bramkę po trąceniu futbolówki przez Costę Nhaimonesu.

Rzut wolny kolejki: Tomasz Lisowski (Korona Kielce). Fantastycznie z rzutu wolnego uderzył Tomasz Lisowski. Piłka zanim wpadła do siatki odbiła się od poprzeczki. Na takie soczyste strzały patrzy się z miłą chęcią.

Tupet kolejki: Robert Maaskant (Wisła Kraków). Po przegranej w derbach z Cracovią, która była trzecią z rzędu Wisły Kraków, zapytany o swoją przyszłość w klubie trener Robert Maaskant odparł, że będzie fantastyczna i podpisze niebawem trzyletni kontrakt. 24 godziny później przestał już być opiekunem Białej Gwiazdy

Wydarzenie kolejki: Zwolnienie Roberta Maaskanta. 24 godziny po porażce w 184. derbach Krakowa Holender został zwolniony z funkcji trenera Wisły Kraków. Był szkoleniowcem Białej Gwiazdy przez 443 dni.

Powtarzalność kolejki: Piotr Celeban (Śląsk Wrocław). Drugi raz z rzędu na Dialog Arena bramkę dla Śląska strzelił obrońca Piotr Celeban. W poprzednim spotkaniu gol ten dał zwycięstwo, a tym razem był to jeden z pięciu.

Debiuty kolejki: Pavel Hapal i Tomasz Wieszczycki. Obaj szkoleniowcy mieli fatalne debiuty. Pierwszy z nich przegrał z KGHM Zagłębiem Lubin w derbach Dolnego Śląska ze Śląskiem aż 1:5, a drugi uległ Ruchowi Chorzów 0:4. Wieszczycki tylko awaryjnie poprowadził łodzian, ale niesmak pozostał.

Pudlarz kolejki: Michał Zieliński (Korona Kielce). Ile okazji miał napastnik Korony, aby dobić GKS? Mnóstwo, ale żadnej z nich nie wykorzystał i koledzy mogą mieć pretensje do niego, ponieważ ostatecznie kielczanie nie wygrali

Asystent kolejki: Mariusz Magiera (Górnik Zabrze). Zawodnik śląskiego zespołu asystował przy golu dla Górnika i dla... Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Stoperzy kolejki: Piotr Stawarczyk i Rafał Grodzicki. Strzelili pierwsze gole dla Ruchu w Łodzi. Dla obu były to drugie trafienia w ekstraklasie, a pierwsze zaliczali w meczach z Piastem w 2009 roku.

Awantura kolejki: Korona - GKS. Po faulu Lecha na Bożoku pierwszy do bitki był Kosowski a drugi Kiełb. Czterej zawodnicy dostali po żółtej kartce (Lech, Kosowski, Kiełb i Sapela) i skończyło się tak, że Korona grała w dziesiątkę przez 60 minut.

Impet kolejki: Podbeskidzie Bielsko-Biała. To było bombowe ostatnie dziesięć minut spotkania w wykonaniu Podbeskidzia. Górale po zdobyciu bramki ruszyli z wielkim impetem na rywali. Mieli przynajmniej cztery znakomite sytuacje na strzelenie gola w ostatnich minutach.

Wkrętka kolejki: Sławomir Patejuk (Podbeskidzie Bielsko-Biała. Bezpośrednio z rzutu rożnego w 85. minucie Patejuk mógł zdobyć gola, czujnie w bramce stał Skorupski i nie dał się pokonać.

Przerwa kolejki: Podbeskidzie Bielsko-Biała. To był zagadkowy powrót na boisko Górali po przerwie. Dobre pięć minut po czasie, gdy już piłkarze i sędziowie czekali na graczy Podbeskidzia, ci nie wychodzili z szatni. Od razu w tym miejscu pojawiły się teorie spiskowe wśród kibiców na trybunach...

Kibice kolejki: Polonia Warszawa. Sympatycy Czarnych Koszul w trakcie meczu z Lechem świętowali stulecie istnienia klubu. Oprawa była fantastyczna, przez całe spotkanie trwał głośny i kulturalny doping, kibice rozwiesili ogromne flagi przedstawiające historię klubu, były też fajerwerki.