Primera Division: Cenne zwycięstwa Atletico i Athletiku, mecz w Granadzie przerwany po zranieniu sędziego (wideo)

W najciekawszym niedzielnym spotkaniu Baskowie pokonali na wyjeździe Sevillę, przedłużając serię meczów bez porażki do ośmiu. Po komplet punktów sięgnęło również Atletico. W pojedynku madrytczyków z Levante padło aż 5 goli, choć do 67. minuty było 0:0.

Konrad Kostorz

Najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Sewilli. Baskowie przyjechali do Andaluzji z serią 7 meczów bez porażki. Z kolei ekipa z Ramon Sanchez Pizjuan chciała odnieść pierwsze zwycięstwo od 4 kolejek. Pojedynek lepiej rozpoczął Athletic po precyzyjnym i mocnym uderzeniu zza pola karnego Andoniego Iraoli. Do wyrównania szybko doprowadził Jesus Navas, do którego świetnie głową podawał Frederic Kanoute.

Losy rywalizacji rozstrzygnęły się w 71. minucie. Wówczas po fatalnej stracie jednego z obrońców Sevilli Iker Muniain zagrał prostopadle do Oscara de Marcosa, który szczęśliwie minął Javiego Varasa i skierował piłkę do pustej bramki. Ekipa Marcelo Bielsy sięgnęła po 3 "oczka" i co najmniej do poniedziałku będzie zajmować 6. pozycję.

Athletic pokonuje Sevillę:

Plamę za porażkę w derbach Madrytu z Getafe zmazało Atletico. Jednak przez ponad godzinę Los Rojiblancos byli bezradni w starciu z Levante. Dopiero w 67. minucie świetny kontratak wyprowadził Jose Antonio Reyes. Były zawodnik Arsenalu obsłużył podaniem Pizziego i zrobiło się 1:0. Rewelacja rozgrywek szybko wyrównała, ale za moment Atletico znów prowadziło. Tym razem Adrian dopełnił formalności po precyzyjnej centrze spod linii końcowej Ardy Turana. Trzeciego gola dla zespołu z Vicente Calderon strzelił Diego. Brazylijczyk wykorzystał błąd Javi Venty, który wystawił mu piłkę na 12. metr.

Strefę spadkową opuścił Sporting. Ekipa z Gijon zwycięstwo zawdzięcza golowi znanego z występów w Glasgow Ranger Nacho Novo w 89. minucie.

Na dobrej drodze do odniesienia 3. zwycięstwa w sezonie był beniaminek z Granady. Jednak w 60. minucie spotkanie zostało przerwane, ponieważ sędzia liniowy został zraniony przez jednego z pseudokibiców w twarz przedmiotem rzuconym z trybun i zalał się krwią.