Premier League: Fantastyczny gol Adebayora (wideo)

Kapitalną bramkę dla Tottenhamu Hotspur zdobył Emmanuel Adebayor. Koguty pokonały w poniedziałkowym meczu 12. kolejki Premier League Aston Villę 2:0. Zobacz trafienie Togijczyka.

Bartosz Zimkowski

Po raz pierwszy od operacji serca na ławce trenerskiej Tottenhamu pojawił się Harry Redknapp. Lekarze poradzili menedżerowi Kogutów, aby starał się jak najmniej denerwować.

Redknapp nie musiał stresować się, ponieważ jego podopieczni od pierwszych sekund atakowali bramkę Aston Villi. Już w 14. minucie kapitalnym strzałem popisał się Emmanuel Adebayor (film wideo numer 1). Jeszcze przed przerwą Togijczyk drugi raz pokonał Shay'a Givena i jak się później okazało - był to ostatni gol tego dnia.

Tottenham wygrał 2:0 i awansował na trzecie miejsce, które zajmował przed tą kolejką. Z kolei Aston Villa zajmuje ósmą pozycję.

Tottenham Hotspur - Aston Villa 2:0 (2:0)
1:0 - Adebayor 14'
2:0 - Adebayor 40'