Sparingowo: Warta lepsza od Jaroty, testowani na plus

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Poznaniu miejscowa Warta pokonała II-ligowego Jarotę Jarocin 3:1. Trener Jarosław Araszkiewicz testował dwóch nowych zawodników.

Szymon Mierzyński

W pierwszym składzie zielonych pojawili się 20-letni obrońca Mateusz Jóźwiak (ostatnio Calisia Kalisz) oraz 19-letni napastnik Dawid Juchacz (Pogoń Lwówek). Obaj zanotowali dość udane występy.

Pierwsza połowa toczyła się przy nieznacznej przewadze miejscowych. Mało było jednak klarownych okazji. Poznaniacy otworzyli wynik w 33. minucie. Piotr Reiss podał prostopadle do wspomnianego wyżej Juchacza, a ten z dużym spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z Damianem Wujczakiem.

Wyrównanie nadeszło bardzo szybko, bo już po sześciu minutach. Środkowi obrońcy Warty nie upilnowali w polu karnym Arkadiusza Bajerskiego, a ten dopełnił formalności po dokładnej centrze Mateusza Goździaszka z prawego skrzydła.

Do przerwy utrzymał się rezultat remisowy. Z kolei po zmianie stron trener Jarosław Araszkiewicz dokonał kilku roszad i skład gospodarzy był teoretycznie słabszy. Ale właśnie wtedy przewaga I-ligowca była wyraźna i została udokumentowana dwoma golami. Zdobył je bardzo dobrze dysponowany w środę Łukasz Białożyt. Najpierw pokonał Wujczaka strzałem w krótki róg (asystował Jóźwiak), zaś w 65. minucie świetnie uderzył z dystansu. Futbolówka odbiła się od wewnętrznej części słupka i ugrzęzła w siatce.

Oprócz zawodników testowanych sztab szkoleniowy zielonych sprawdzał też umiejętności kilku juniorów. Żaden się jednak nie wyróżnił.

Następny mecz sparingowy z udziałem Warty odbędzie się w piątek. Tego dnia ekipa z Drogi Dębińskiej zmierzy się w "ogródku" z IV-ligowym Lubońskim KS.

Warta Poznań - Jarota Jarocin 3:1 (1:1)
1:0 - Juchacz 33'
1:1 - Bajerski 39'
2:1 - Białożyt 51'
3:1 - Białożyt 65'

Warta Poznań: Sobański (46' Beser) - Jóźwiak, Wichtowski (46' Otuszewski, 86' Bartkowiak), Bartkowiak (60' Szadziul), Zawadzki, Artur Marciniak, Pińczuk (60' Durowicz), Juchacz (60' Czura), Ciarkowski, Filip Marciniak (46' Białożyt), Reiss (46' Gabrych).

Jarota Jarocin: Wujczak (66' Musioł) - Majusiak, Skowron, Kieliba, Śliwa, Grobelny (66' Oczkowski), Bajerski (65' Cierniewski), Tomkowiak, Kowalski, Goździaszek (66' Danielak), Błaszczak (58' Kamiński).

Sędzia: Jakub Kozaczyk (Poznań).

Widzów: 50.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!