Serie A: Milan gromi i jest już wiceliderem, 100 goli Ibrahimovicia! (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Nie było niespodzianki w meczu kończącym 13. kolejkę Serie A. Rossoneri zdeklasowali na San Siro Chievo, a dwa gole zdobył Zlatan Ibrahimović. Oznacza to, że w lidze włoskiej strzelił już 101 bramek! W jaki sposób Szwed zdobył jubileuszowe trafienie?

Zespół Massimiliano Allegriego rozpoczął mecz z ekipą z Werony z wysokiego "C". Już w 8. minucie Thiago Silva oddał precyzyjny, techniczny strzał z ponad 20 metrów w długi róg. Na 2:0 podwyższył w ładnym stylu Zlatan Ibrahimović. Szwed w rozgrywkach ligowych strzelił dla Milanu 20. gola. Wcześniej 57 razy trafiał do siatki rywali Interu, a 23 Juventusu. Oznacza to, iż w Serie A wpisał się na listę strzelców już 100 razy!

Rossoneri nie zamierzali zwalniać tempa i w 33. minucie podwyższyli prowadzenie. Tym razem w dość szczęśliwych okolicznościach, bo Alexandre Pato znalazł się oko w oko z... pustą bramką po pechowej interwencji jednego z obrońców. Dzieła zniszczenia Chievo dopełnił "Ibra", uderzając z karnego w samo okienko po faulu na Pato.

W 68. minucie Zlatan, bezsprzeczny bohater meczu, opuścił murawę, a zastąpił go Robinho. Warto dodać, że bezbłędnie na środku obrony spisał się Mario Yepes, który zastępuje kontuzjowanego Alessandro Nestę. Milan w tabeli zdystansował Lazio i Udinese, a do prowadzącego Juventusu, który rozegrał jedno spotkanie mniej, traci tylko punkt.

AC Milano - Chievo 4:0 (4:0)

1:0 - Silva 8'

2:0 - Ibrahimović 16'

3:0 - Pato 33'

4:0 - Ibrahimović 44' (k.)