LM: Real powtórzył znakomity wyczyn Barcelony sprzed 9 lat, napastnik Lyonu przeszedł do historii

Królewscy pod wodzą Mourinho nie stracili w grupie ani jednego punktu! Dotąd w 20-letniej historii Ligi Mistrzów dokonały tego tylko 4 drużyny. Bafetimbi Gomis został najszybszym autorem hat-tricka w Champions League. Ile minut zajęło mu zdobycie 3 goli?

Konrad Kostorz

Real, zwyciężając 3:0 w Amsterdamie, odniósł 15. kolejne zwycięstwo, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Tym samym zespół Jose Mourinho wyrównał klubowy rekord z sezonu 1960/1961. By go pobić, Królewscy potrzebować będą pokonania Barcelony w nadchodzących Gran Derbi.

Cristiano Ronaldo i spółka nie stracili ani jednego "oczka" w pojedynkach z Lyonem, Ajaxem i Dinamem. Dotychczas komplet 18 punktów w fazie grupowej Ligi Mistrzów udało się wywalczyć tylko Milanowi (1992/1993), Paris Saint-Germain (1994/1995), Spartakowi Moskwa (1995/1996) oraz Barcelonie (2002/2003).

Bafetimbi Gomis zdobył w meczu Dinamo Zagrzeb - Olympique Lyon aż 4 gole (wcześniej dokonali tego w LM m.in. Leo Messi, Andriej Szewczenko, Ruud van Nistelrooy i Marco van Basten). Pierwszego w 45. minucie, a kolejne w 49., 52. i 70. Ustrzelenie hat-tricka zajęło więc 26-latkowi tylko 8 minut. Dotychczasowy rekord jeśli chodzi o wszystkie europejskie rozgrywki klubowe należał do Mike'a Newella z sezonu 1995/1996. Wówczas wbicie 3 bramek Rosenborgowi Trondheim przez snajpera Blackburn Rovers trwało 9 minut.