KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Adrian Budka zamieni Widzew na Pogoń. Zimą czy dopiero latem?

Pogoń zakończyła sukcesem długie starania o podpisanie kontraktu z Adrianem Budką. Umowa doświadczonego pomocnika ze szczecińskim klubem zacznie obowiązywać dopiero od lipca, lecz niewykluczone, że Budka dołączy do Portowców w najbliższych tygodniach. - Poszukiwania prawego pomocnika były dla mnie priorytetem - nie ukrywa zadowolenia z pozyskania skrzydłowego trener Marcin Sasal.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Ponad dwa tygodnie musieli czekać kibice Pogoni na następny ruch transferowy szczecińskiego klubu. Trzecim, zimowym wzmocnieniem lidera zaplecza T-Mobile Ekstraklasy okazał się doświadczony pomocnik Adrian Budka, obecnie wciąż piłkarz Widzewa Łódź, a w przeszłości chociażby Śląska Wrocław i Górnika Łęczna. Umowa Budki z Pogonią została zawarta na dwa i pół roku. Zacznie obowiązywać od lipca, gdy dobiegnie końca kontrakt skrzydłowego z łódzkim klubem. Ani piłkarz, ani przedstawiciele pierwszoligowca nie wykluczają jednak, że nabytek będzie przygotowywał się do rundy wiosennej już pod okiem trenera Marcina Sasala. - Staramy się, aby Adrian dołączył do nas już teraz, od okresu przygotowawczego i walczył z nami już na pierwszoligowym froncie - potwierdza wiceprezes Pogoni Grzegorz Smolny. - Nic nie jest przesądzone. Może być tak, że przeniosę się do Szczecina już teraz - wtóruje Budka.
Adrian Budka zdobył w bieżącym sezonie dwa gole w siedemnastu spotkaniach
Podpisanie kontraktu z 31-letnim pomocnikiem jest efektem długich starań szczecińskiego klubu, które rozpoczęły się już w minionym sezonie. - Rozmowy były zaawansowane, ale wtedy się nie udało - wspomina wieloletni zawodnik Widzewa, który nie ukrywa, że przenosiny do Pogoni wiążą się z pewnym ryzykiem. - Człowiek zawsze ryzykuje podejmując decyzję, ale ma nadzieję, że sytuacja rozwinie się po jego myśli. Działacze Pogoni bardzo chcieli, żebym wzmocnił kadrę, a ja wierzę, że drużyna awansuje. Rozmawiałem z trenerem Sasalem na temat jego wizji zespołu i przekonał mnie - komentuje swoją decyzję były reprezentant kraju. Adrian Budka to trzeci pomocnik, który wzmocnił zimą Portowców. - Jestem zadowolony z każdej umowy, którą podpisaliśmy, gdyż są one przemyślane. Cieszę się tym bardziej, że długo namawialiśmy Adriana na złożenie podpisu pod dokumentem. Dzięki temu będziemy mieć więcej możliwości na pozycji prawego pomocnika, której wzmocnienie było dla mnie priorytetem - tłumaczy trener Sasal, który w rozmowie z oficjalną stroną klubu zdradził, że pozyskanie Budki może być przedostatnim ruchem transferowym przed rundą wiosenną.
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
pogonszczecin.pl / inf. własna
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×