Ręka uratowała Espanyol? Zobacz skrót derbów stolicy Katalonii (wideo)

Wiele emocji przyniosło niedzielne starcie dwóch ekip z Barcelony. W końcówce Espanyol doprowadził do wyrównania, a w doliczonym czasie jeden z defensorów zagrał ręką we własnym polu karnym.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Espanyol - FC Barcelona 1:1 (0:1)
0:1 - Fabregas 16'
1:1 - Alvaro 86'

Zobacz skrót derbów Barcelony:

"Ręka zrobiła różnicę" - pisze dziennika Marca. W 92. minucie we własnym polu karnym Raul Rodriguez zatrzymał ręką strzał z najbliższej odległości Pedro Rodrigueza (w skrócie sytuacja od 9:09) Sędzia jednak pozostał niewzruszony i po chwili zakończył spotkanie. Wobec sobotniego zwycięstwa Realu Madryt, przewaga Królewskich nad Blaugraną wynosi już pięć oczek.

- Trafił mnie piłką w rękę, ale ja nie jestem sędzią - przyznał sam Rodriguez.

Decyzjy arbitra nie chciał komentować Josep Guardiola: - W piłce ważne jest, aby być ponad takimi sprawami. Musimy zobaczyć co należy poprawić. W drugiej połowie podobało mi się prawie wszystko.

5-punktowa przewaga sprawiła, że Real Madryt może przegrać kolejne El Clasico, a i tak przy wszystkich wygranych będzie pierwszy w końcowej tabeli. Przypomnijmy, że w poprzednich 21 spotkaniach na wszystkich frontach gracze Jose Mourinho odnieśli aż 20 zwycięstw!

- Pozostało jeszcze wiele czasu, wiele punktów do zdobycia, ale wiemy jak ważna jest różnica, ponieważ mamy rywala z nieskazitelną serią - dodał szkoleniowiec Blaugrany.

Suchej nitki na arbitrze nie pozostawił kataloński Sport: "Sędzia połknął karnego" Turienzo Alvarez nie widział ewidentnej ręki Raula Rodrigueza po strzale Pedro." Dziennik wylicza, że to już piąty niepodyktowany rzut karny dla aktualnych mistrzów Hiszpanii. W czterech wcześniej przypadkach faulowany w "szesnastce" był Lionel Messi. Sport informuje o dwóch faulach na Argentyńczyków w starciu z Valencią na Mestalla oraz po jednym na boiskach Sociedad i Sportingu Gijon. - Messi nie udaje - dziennik przypomina również wcześniejsze słowa Guardioli.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)