Puchar Włoch: Ogromne kłopoty Lazio z drugoligowcem, zadecydowała 90. minuta

W ostatni weekend Lazio nieoczekiwanie przegrało ze Sieną aż 0:4. Wtorkowy pojedynek 1/8 finału Coppa Italia z Hellas Werona miał być dla Miroslava Klose i spółki okazją do rehabilitacji. Jak spisali się Biancocelesti?

Konrad Kostorz

Ekipa Edy'ego Rejy od początku dominowała w pojedynku z wiceliderem Serie B. Przewagę udokumentowała jednak dopiero w 44. minucie, gdy Andre Dias wykorzystał podanie Giuseppe Sculliego. Po zmianie stron na 2:0 podwyższył Tommaso Rocchi i losy rywalizacji wydawały się przesądzone. Później jednak goście z Werony dwukrotnie pokonali Albano Bizzarriego, a spektakularne pudło po dobrym podaniu Miroslava Klose zaliczył Alvaro Gonzalez.

Gdy zanosiło się na dogrywkę, decydującym trafieniem popisał się Brazylijczyk Hernanes. Warto dodać, że zespół z miasta Romea i Julii był jedynym klubem spoza Serie A, który pozostawał w walce o Puchar Włoch.

Lazio - Hellas Werona 3:2 (1:0)
1:0 - Dias 44'
2:0 - Rocchi 57'
2:1 - Berrettoni 61'
2:2 - D'Alessandro 74'
3:2 - Hernanes 90'