Gol Frankowskiego nie dał Jadze wygranej

Przebywająca na zgrupowaniu w Cetniewie Jagiellonia Białystok zremisowała w swoi pierwszym tegorocznym meczu sparingowym z trzecioligowym Gryfem Wejherowo 1:1. Bramkę dla żółto-czerwonych zdobył nie kto inny, jak Tomasz Frankowski.

Tomasz Kozioł

Prowadzenie Jagiellonia objęła w 36. minucie. Nowy nabytek Jagiellonii Nika Dzalamidze precyzyjnym podaniem obsłużył Tomasza Frankowskiego, który minął obrońcę i swoim firmowym zagraniem - podcinką nad wychodzącym bramkarzem - trafił do siatki. Do remisu doprowadził w 55. minucie Krzysztof Wicki, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W barwach Gryfa przez całą drugą połowę grał Michał Fidziukiewicz, którego zespół z Wejherowa wypożyczył właśnie z Jagiellonii. Z "Jotką" na piersi 45 minut zagrał natomiast Przemysław Kostuch, do niedawna piłkarz Gryfa.

W swoim drugim sobotnim sparingu Jagiellonia zmierzy się o godz. 16:00 z trzecioligową Cartusią Kartuzy.