Cahalon wylądował w Aszdod (wideo)

Tamir Cahalon, który nie podołał w Cracovii roli zastąpienia sprzedanego latem do Vfl Wolfsburg Mateusza Klicha, został zawodnikiem FC Aszdod. W swoim debiucie w barwach nowego klubu rozegrał 74 minuty, a jego drużyna poniosła pierwszą od 12 spotkań porażkę.

Maciej Kmita

Izraelczyk, którego w lipcu testowała Legia Warszawa, ostatniego dnia letniego okienka transferowego trafił do Cracovii na zasadzie rocznego wypożyczenia z Maccabi Tel Awiw. Jego przygoda z Pasami trwała jednak o połowę krócej, ponieważ w grudniu bez wiedzy i poinformowania krakowskiego klubu podjął treningi z Aszdod, a 9 stycznia nie stawił się na pierwszych po urlopach zajęciach Cracovii.

Kilka dni później Pasy poinformowały, że rozwiązały kontrakt z niesfornym zawodnikiem, ale wciąż nie znalazły porozumienia z Maccabi w sprawie warunków skrócenia wypożyczenia. Jak widać w końcu strony doszły do kompromisu, bowiem Cahalon został w ostatnich dniach wypożyczony z Maccabi do Aszdod, w którego barwach zadebiutował w sobotnim meczu 22. kolejki izraelskiej ekstraklasy z Beitarem Jerozolima. Jego zespół przegrał 0:1, co jest jego pierwszą porażką od 26 października minionego roku.