Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pomocnik GieKSy blisko Górnika

Uznawany do niedawna za wielki talent pomocnik GKS Katowice, Kamil Cholerzyński w zimowym okienku transferowym najpewniej przeniesie się do Zabrza, gdzie będzie reprezentował barwy Górnika. We wtorek wyjedzie ze śląską drużyną na obóz do Turcji.
Marcin Ziach
Marcin Ziach

Dwa lata temu Kamil Cholerzyński uważany był za jeden z największych polskich talentów ostatnich lat. Uzdolnionym pomocnikiem GKS Katowice interesowały się czołowe polskie kluby z Lechem Poznań na czele. Ostatecznie do transferu piłkarza do stolicy Wielkopolski nie doszło, ale i tak popularny "Kufel" był uznawany za zawodnika z grona tych najbardziej perspektywicznych.

W ostatnich sezonach 24-latek znacznie zaczął jednak spuszczać z tonu. Jeszcze przed rokiem w drużynie trenera Wojciecha Stawowego wychowanek katowickiego klubu miał pewne miejsce w wyjściowej jedenastce, ale już nie błyszczał. Znacznie gorzej wyglądało to w rundzie jesiennej bieżących rozgrywek, w której Cholerzyński rozegrał tylko cztery mecze ligowe i jeden mecz pucharowy, z czego raptem raz wybiegł w wyjściowej jedenastce GieKSy na derby z Ruchem Radzionków (2:2).

W poniedziałek działacze klubu z Bukowej doszli do porozumienia z włodarzami Górnika i wydali zgodę, na treningi swojego zawodnika w Zabrzu. We wtorek zawodnik ten wyjedzie najpewniej z drużyną Adama Nawałki w Turcji. Kto wie, czy na wiosnę nie zajmie w kadrze zabrzan miejsca Adama Marciniaka, który podpisał już ważny od lipca kontrakt z Cracovią i niewykluczone, że do grodu Kraka trafi już teraz.

O tym, że Cholerzyński znalazł się na liście życzeń Górnika zadecydował szkoleniowiec drużyny 14-krotnych mistrzów Polski. Nawałka był wielkim zwolennikiem talentu "Kufla", kiedy ten błyszczał na boiskach I ligi w prowadzonym przez niego zespole z Katowic. Czy także tym razem doświadczony coach zabrzańskiej drużyny zdoła przywrócić ambitnemu zawodnikowi dawny blask?

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
 • Remle Zgłoś komentarz
  W gieksie go juz nikt nie chce to go chcą wepchnąć do Zabrza i jeszcze kase wyciągnąć. A naiwni w Zabrzu już nie mając kasy dają się robić w bambuko przyjaciółką z Bukowej
  • Wenflon Zgłoś komentarz
   Żadne wzmocnienie on nawet w Gieksie jakoś przesadnie się nie wyróżniał. Górnik skupuje zawodników byle tanim kosztem tylko nikt tam chyba sie nie zastanawia co ci zawodnicy wniosą do
   Czytaj całość
   drużyny.
   • zMarudA Zgłoś komentarz
    No to ten niegdys zdolny zawodnik bedzie niegdys bogatym czlowiekiem. Gornik nic nie placi, prawdopodobnie bedzie na granicy bankructwa ale zawodnikow kupuje. Gdzie w tym wszystkim logika?
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×