Wygrana Floty Świnoujście nad Ruchem

W Chorzowie na bocznym boisku Stadionu Śląskiego, Flota zasłużenie pokonała w meczu kontrolnym Ruch Radzionków 2:0. Wszystkie bramki zdobyte zostały w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisali się odpowiednio Marek Niewiada oraz Koba Szalamberidze.

Marcin Celejewski

Spotkanie pomiędzy ligowymi rywalami odbyło się przy słonecznej pogodzie na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Pierwszą bramkę w 23. minucie zdobył po zamieszaniu podbramkowym Marek Niewiada. Kapitan biało-niebieskich otrzymał futbolówkę przed pole karne i strzałem przy słupku wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Chwile przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania na listę strzelców wpisał się wciąż testowany w barwach Floty Koba Szalamberidze. Gruzin skorzystał z dośrodkowania Krzysztofa Bodzionego i uderzeniem głową zdobył bramkę, która jak się okazało była ostatnim trafieniem w tym meczu.

W pierwszej połowie Ruch nie stworzył żadnej groźnej sytuacji pod bramką Floty. Druga odsłona także potwierdziła dominacje podopiecznych Krzysztofa Pawlaka, którzy mieli dobre okazje do podwyższenia prowadzenia. Swoje szanse do strzelenia bramki Cidry miały dopiero pod koniec meczu, jednak dobrze w bramce Wyspiarzy spisywał się testowany bramkarz Robert Widawski. 19-letni golkiper występujący w III-ligowym Rozwoju Katowice, nie popełnił większego błędu i zebrał dobre noty za swój występ.

Po meczu niezadowolony był trener Ruchu Artur Skowronek. - Od początku spotkania nie byliśmy w stanie dłużej utrzymać się przy piłce, a przez to nie mieliśmy szans na stworzenie realnego zagrożenia pod bramką Floty. Obciążenia treningowe ostatnio były dość spore, ale przecież Flota jest na takim samym etapie przygotowań co my, a mimo to na boisku wyglądała kilka klas lepiej.

W zespole Ruchu testowani byli: 19-letni obrońca Marcin Biernat, grający w zespole Cracovii, w drużynie Młodej Ekstraklasy oraz 19-letni napastnik Szymon Sobczak, występujący również w Młodej Ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze.

Kolejne spotkanie Flota rozegra w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem. Natomiast Ruch zmierzy się z LZS Leśnica.

Ruch Radzionków - Flota Świnoujście 0:2 (0:2)

Ruch Radzionków: Piotr Adamek (79 Paweł Śmiały) - Marcin Trzcionka (46 Marcin Dziewulski), Marcin Biernat, Michał Nalepa (46 Rafał Otwinowski), Piotr Łopuch - Mariusz Muszalik (66 Piotr Rocki), Wojciech Mróz, Piotr Rocki (46 Adam Giesa) - Sebastian Radzio (46 Mateusz Wrzesień), Szymon Sobczak (46 Mateusz Cieluch), Emil Wrażeń (69 Sebastian Radzio).

Flota Świnoujście: Robert Widawski - Piotr Kieruzel, Ivan Udarević, Marek Opałacz (75 Damian Misan), Marek Niewiada, Patryk Fryc (46 Radosław Jasiński), Daniel Chyła, Krzysztof Bodziony (46 Bartosz Śpiączka), Tomasz Ostalczyk (46 Solomon Mawo), Weselin Marczew (46 Christian Nnamani), Koba Szalamberidze (46 Ensar Arifović).