Puchar Anglii: Białkowski wrócił między słupki

Bartosz Białkowski ponownie zagrał dla Southampton, ale nie zdołał zachować czystego konta w meczu czwartej rundy Pucharu Anglii z Ipswich Town. Święci zremisowali 1:1.

Bartosz Zimkowski

Tradycyjnie Bartosz Białkowski wystąpił w Pucharze Anglii. W ciemno można było obstawić, że Polak dostanie szansę. Jego drużyna, która walczy o awans do Premier League, od 31. minuty prowadziła 1:0 po trafieniu niezawodnego Rickie Lamberta. Dla 29-latka to już osiemnasty gol w tym sezonie. Długo wydawało się, że Southampton wygra na Portman Road. Dobrze spisywał się Białkowski, ale cztery minuty przed końcem Darius Henderson pokonał Polaka. Mecz zakończył się remisem 1:1, więc potrzebna będzie powtórka - tym razem na St Mary's Stadium i znów okazję do gry będzie miał Białkowski.

Bardzo dobry mecz rozegrali zawodnicy Birmingham City, którzy wygrali aż 4:0 z Sheffield United. Odpadły dwa zespoły z Premier League, ale one rywalizowały z innymi drużynami z najwyższej klasy rozgrywkowej. Swansea City musiała uznać wyższość Boltonu Wanderers, natomiast West Bromwich Albion przegrało na swoim stadionie z Norwich City.

W niedzielę Arsenal Londyn podejmie Aston Villę. Tego samego dnia odbędzie się losowanie piątej rundy.

***

W ostatnim sobotnim meczu doszło do sensacji, bowiem Newcastle United musiało uznać wyższość drużyny z The Championship. Do kolejnej fazy awansowało Brighton and Hove Albion.

Wyniki sobotnich meczów 4. rundy Pucharu Anglii:

[b]Queens Park Rangers - Chelsea Londyn 0:1 (0:0)
[/b]0:1 - Mata (k.) 62'

Liverpool - Manchester United 2:1 (1:1)
1:0 - Agger 21'
1:1 - Park 39'
2:1 - Kuyt 88'

Blackpool - Sheffield Wednesday 1:1 (0:0)
0:1 - Morrison 52'
1:1 - Phillips (k.) 90'

Bolton Wanderers - Swansea City 2:1 (1:1)

1:1 - Henderson 86'

Sheffield United - Birmingham City 0:4 (0:2)
0:1 - Redmond 18'
0:2 - Rooney 38'
0:3 - Elliott 58'
0:4 - Rooney 78'

Stevenage - Notts County 1:0 (1:0)
1:0 - Stewart (sam.) 12'

West Bromwich Albion - Norwich City 1:2 (0:1)
0:1 - Holt 35'
1:1 - Fortune 54'
1:2 - Jackson 85'

Brighton and Hove - Newcastle United 1:0 (0:0)
1:0 - Williamson (sam.) 76'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)