KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Sparingowo: Remis Kolejarza z Garbarnią

Przygotowujący się do rundy wiosennej zespół Kolejarza Stróże, zajmujący aktualnie piąte miejsce w tabeli, rozegrał swój trzeci sparing. W zremisowanym spotkaniu z Garbarnią Kraków, Przemysław Cecherz przyglądał się trzem potencjalnym wzmocnieniom swojego zespołu. Decyzja w sprawie ich angażu najprawdopodobniej zapadnie po weekendzie.
Piotr Wiśniewicz
Piotr Wiśniewicz

Sprawdzian przydatności do drużyny Kolejarza przechodzili: Krzysztof Gajtkowski z Warty Poznań, a także Dawid Rupa i Bruno Żołądź z Cracovii. Zaprezentowali się dobrze, dwóch wpisało się nawet na listę strzelców, zatem można spodziewać się pozytywnej dla nich oceny ze strony szkoleniowca.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków ze strony krakowskich zawodników. Przyniosło to efekt niedługo po pierwszym gwizdu sędziego, gdyż z rzutu wolnego piłkę w siatce umieścił Kamil Rado. Wyraźnie podrażnieni tym faktem piłkarze ze Stróż, poderwali się do odrabiania strat, przejmując władzę na murawie. Okazję do wyrównania wykorzystał Rupa. Po otrzymaniu dokładnego podania przed pole karne, doskonale złożył się do strzału i było już 1:1. Bardzo zdeterminowany do strzelenia bramki był Gajtkowski, a sztuka ta udała mu się tuż przed przerwą. Podszedł do wykonania rzutu karnego, uderzył bardzo precyzyjnie i dał prowadzenie drużynie przyjezdnej. Dzięki temu Kolejarz schodził do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron tempo gry utrzymało się na wysokim poziomie. Walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a kiedy już przeniosła się pod którąś z bramek, efektem tego był gol. Najpierw po dośrodkowaniu, do strzału głową wyskoczył Bartosz Praciak i pokonał bramkarza rywali. Kolejny w tym meczu remis wydawał się nie zadowalać podopiecznych Przemysława Cecherza, którzy szybko ponownie wyszli na prowadzenie. Na około dwudziestym metrze do piłki dobiegł Witold Cichy, po czym bardzo mocnym strzałem dał prowadzenie drużynie Kolejarza. Wszystko wskazywało na to, że pierwsze sparingowe zwycięstwo zaliczą goście ze Stróż, jednak doskonale w zamieszaniu pod bramką zachował się Łukasz Cymański, ustalając wynik spotkania.

Garbarnia Kraków - Kolejarz Stróże 3:3 (1:2).
1:0 - Rado
1:1 - Rupa
1:2 - Gajtkowski
2:2 - Praciak
2:3 - Cichy
3:3 - Cymański

Składy:

Garbarnia: Jękot - Stokłosa, Piszczek, Pluta, Cymański, Rado, Sepioł, Kaczor, Chodźko, Siedlarz, Kozieł, Fedoruk, Haxhijaj, Orłowski, Kuźma, Zelek, Kalemba, Leszczak, Kasprzak, Praciak.

Kolejarz: Lisak - Basta, Niane, Markowski, Walęciak, Gajtkowski, Stefanik, Zawadzki, Żołądź, Nitkiewicz, Rupa, Bereszyński, zawodnik testowany, Cichy, Chrapek, Cebula, Kowalczyk, Gryźlak.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×