Sparingowo: Porażka Wisły w Atlantic Cup

W swoim drugim spotkaniu w ramach Atlantic Cup Wisła Kraków przegrała 2:3 z FC Midtjylland. Bramki dla Białej Gwiazdy zdobyli Ivica Iliev i Łukasz Garguła.

Maciej Kmita

Duńczycy objęli prowadzenie w 12. minucie gry po kontrataku wyprowadzonym po źle rozegranym przez Wisłę rzucie rożnym, który wykończył Jude Nworuh. 20 minut później ten sam zawodnik zanotował asystę przy podwyższającym prowadzenie swojej ekipy golu Danny'ego Olsena. Po przerwie Biała Gwiazda zaprezentowała się z lepszej strony niż w pierwszej połowie, czego efektem były bramki Ilieva i Garguły. Najpierw w 51. minucie Serb wpisał się na listę strzelców po minięciu trzech rywali, a w 72. minucie spod końcowej linii wycofał piłkę na 10. metr do "Guły", który pokonał Jonasa Lossla strzałem w krótki róg. Wynik meczu w 89. minucie ustalił Rilwan Hassan, który w polu karnym otrzymał podanie od Baby Collinsa i pozostawiony bez krycia na 11. metrze pewnie pokonał Milana Jovanicia.

Trzeci mecz w ramach Atlantic Cup Wisła rozegra 5 lutego o godz. 21:00 z Odense BK. W przypadku awansu do finału turnieju 7 lutego krakowian czeka jeszcze czwarta gra kontrolna z Rapidem Wiedeń lub Dinamem Zagrzeb. Bezpośrednie transmisje ze spotkań mistrzów Polski w Portugalii przeprowadza stacja Orange Sport. Do Polski Wisła wróci 8 lutego, czyli na trzy dni przed meczem o Superpuchar Polski z Legią Warszawa, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym.

FC Midtjylland - Wisła Kraków 3:2 (2:0)
1:0 - Nworuh 12'
2:0 - Olsen 32'
2:1 - Iliev 51'
2:2 - Garguła 72'
3:2 - Hassan 89'