Porażka Ruchu na koniec zgrupowania

W ostatnim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Turcji, piłkarze Ruchu Chorzów przegrali z białoruskim Szachtiorem Soligorsk 0:2. Spotkanie było bardzo ostre. Oba zespoły otrzymały w pojedynku po dwie czerwone kartki.

Michał Piegza
Na zakończenie zgrupowania w Turcji piłkarze Ruchu Chorzów przegrali z białoruskim Szachtiorem Soligorsk 0:2. Rywale objęli prowadzenie w 20. minucie, gdy po błędzie Michala Peskovicia do siatki chorzowian trafił Alaksiej Ryas. Ten sam zawodnik podwyższył wynik meczu w 63. minucie. Chorzowianie najlepszą okazję do zdobycia gola mieli tuż po przerwie, gdy w dobrej okazji w słupek trafił Arkadiusz Piech.
Michal Pesković przy pierwszym golu został oślepiony przez słońce i popełnił błąd Michal Pesković przy pierwszym golu został oślepiony przez słońce i popełnił błąd
Spotkanie było bardzo zacięte i brutalne. Sędzia pokazał w meczu aż cztery czerwone kartki (po dwie dla każdej z drużyn).