Puchar Anglii: Zwycięski debiut menedżera Chelsea (wideo)

Chelsea Londyn wygrała w powtórzonym meczu Pucharu Anglii z Birmingham City 2:0. To był debiut w roli tymczasowego menedżera The Blues Roberto Di Matteo. Kapitalnego gola zdobył Raul Meireles.

Na ławce rezerwowych The Blues usiadł rekonwalescent John Terry. Obok niego miejsce zajął m.in. Frank Lampard. Roberto Di Matteo od pierwszych minut postawił na nieskutecznego Fernando Torresa.

Włoski menedżer już po 120 sekundach mógł cieszyć się ze zdobycia gola. Egoistycznie zagrał Juan Mata, który zamiast podać do idealnie ustawionego kolegi, sam postanowił strzelać i Colin Doyle wybił futbolówkę na rzut rożny.

W pierwszej połowie niezłą okazję strzelecką miał Torres, ale Hiszpan w swoim stylu fatalnie spudłował. Wcześniej David Luiz kopnął w głowę Nikolę Zigica. Serb musiał być opatrywany przez sztab medyczny. Gdy już wrócił na murawę, wyciął równo z trawą Gary'ego Cahilla. Miał jednak szczęście, ponieważ dostał tylko żółtą kartkę.

Bramki padły między 54. a 60. minutą. Najpierw do siatki Birmingham trafił po ogromnym zamieszaniu Mata. Później Ramires wycofał piłkę przed pole karne, gdzie jak z armaty uderzył Raul Meireles i było po meczu.

Chelsea mogła wygrać wyżej. Torres wywalczył rzut karny, który fatalnie zmarnował Mata. Hiszpan uderzył lekko i bramkarz gospodarzy obronił go. Chelsea wygrała ostatecznie 2:0 i awansowała do szóstej rundy Pucharu Anglii. Tam zagra z Leicester City. Birmingham City - Chelsea Londyn 0:2 (0:0) 0:1 - Mata 54' 0:2 - Meireles 60'

W 70. minucie Juan Mata (Chelsea) nie wykorzystał rzutu karnego (obroniony).  Gol na 1:0: