Sparingowo: Hat-trick Śpiączki

Flota Świnoujście pokonała w meczu sparingowym Świt Skolwin 5:0 (2:0). Drużyna gości występuje w lidze okręgowej. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Ensar Arifović (dwie) oraz Bartosz Śpiączka (trzy). Dzięki efektownej wygranej Wyspiarze zmazali plamę po ostatnim rozczarowującym bezbramkowym remisie z Pogonią Barlinek.

Mateusz Kołtoniak

W przedostatnim sparingu tej rundy przygotować Flota pokonała na bocznym boisku Świt Skolwin 5:0 (2:0). Trener Krzysztof Pawlak dał szansę aż dwudziestu zawodnikom pokazania się w w meczu towarzyskim z wiceliderem szczecińskiej okręgówki.

W pierwszej połowie z dobrej strony pokazał się Ensar Arifović, który w pierwszej połowie dwukrotnie pokonał bramkarza gości. Raz zrobił to po dobitce z rzutu karnego, którego sam wykonywał.

Po przerwie na boisku pojawiło się dziewięciu nowych graczy, w tym Bartosz Śpiączka, który był bohaterem końcówki spotkania. 20-letni wychowanek Sokoła Rakoniewice w przeciągu 12 minut zaaplikował trzy bramki Świtowi. Ozdobą całego spotkania było trafienie tego zawodnika z 82. minuty, kiedy to ze skrzydła dośrodkował Sebastian Zalepa, a efektownym strzałem popisał się napastnik Wyspiarzy.

W tym spotkaniu trener gospodarzy nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Rafała Kalinowskiego oraz Veselina Marcheva.

W sobotę o godzinie 15:00, Flota rozegra ostatni sparing w tym okresie przygotowawczym, a przeciwnikiem będzie trzecioliogowa Ilanka Rzepin.

Flota Świnoujście - Świt Skolwin 5:0 (2:0)
1:0 - Arifović 12'
2:0 - Arifović 34'
3:0 - Śpiączka 70'
4:0 - Śpiączka 72'
5:0 - Śpiączka 82'

Flota Świnoujście: Wesołowski (46' Waśków) - Fryc (46' Zalepa), Udarević (46' Bielecki), Niewiada (46' Kieruzel), Opałacz, Jasiński, Chyła (46' Chi-Fon), Bodziony (46' Mawo), Ostalczyk (46' Misan), Nnamani (46' Okińczyc), Arifović (46' Śpiączka).

Świt Skolwin: Kopociński - P. Jakimowicz (75' Binkiewicz), Bednarczyk, Kolec, Skweres, Kufel (75' K. Barczyński), Adamczyk (82' K. Białek), Janczak, Białecki (80' Jankowiak), Ratkowski, Danikiewicz.