Serie A: Sensacyjne rozstrzygnięcia, już tylko Milan i Juve walczą o scudetto!

Lazio, które przed tygodniem wygrało derby Rzymu, miało znakomitą okazję, by zbliżyć się do Juventusu na dystans zaledwie dwóch punktów. Z kolei Udinese wybrało się do Novary na mecz z niemal pewnym degradacji beniaminkiem.

Konrad Kostorz

Lazio Rzym zupełnie nieoczekiwanie nie sprostało Bolonii. W 11. minucie gola zdobył stoper Rossoblu Daniele Portanova po akcji Roberta Acquafreski. Na 2:0 podwyższył wspaniałym uderzeniem z 35 metrów Alessandro Diamanti. Później z murawy wylecieli dwaj pomocnicy Biancocelestich: Matuzalem za brutalny faul oraz Alvaro Gonzalez za przewinienie taktyczne. Nadzieje gospodarzy odżyły po golu samobójczym, ale sprawę rozstrzygnął po rzucie wolnym Diamantiego Rene Krhin. Dla 21-letniego Słoweńca to pierwsze trafienie w Serie A.

Równie dużym zaskoczeniem jest porażka Udinese Calcio z Novarą, która ostatnio, poza zwycięstwem ze znajdującym się w kryzysie Interem, spisywała się beznadziejnie. W 16. minucie Samira Handanovicia zaskoczył Jeda po kornerze Giuseppe Mascary. W przerwie Francesco Guidolina dokonał dwóch zmian, posłał do boju m.in. Antonio Floro Floresa, ale ani on, ani Antonio Di Natale nie potrafili odmienić losów meczu. Bianconeri trafili wprawdzie do siatki, ale gol nie został uznany z powodu spalonego. Kapitalne zawody rozegrał bramkarz Samir Ujkani.

Porażki 3. i 5. drużyny tabeli sprawiają, że AC Milan i Juventus Turyn nie muszą już obawiać się konkurencji w walce o scudetto.