GKS Tychy ucieka rywalom - wyniki sobotnich spotkań 21. kolejki gr. zachodniej II ligi

GKS Tychy pewnym krokiem zmierza ku I lidze. W sobotnie popołudnie zespół Roberta Mandrysza pewnie pokonał Jarotę Jarocin 2:0 i ma już sporą przewagę punktową nad resztą stawki.

Adrian Dudkiewicz

Na boisku w Jaworznie mieliśmy sporo emocji, ale dopiero po przerwie. Ciekawie zrobiło się w 55. minucie, kiedy drugą żółtą kartkę zobaczył napastnik gospodarzy Krzysztof Bizacki. Zaskoczeni swoją niespodziewaną przewagą goście chwilę później stracili dwie bramki w odstępie zaledwie jednej minuty, a jako pierwszy swojego bramkarza pokonał Hubert Oczkowski. Po tym meczu GKS Tychy ma pięć punktów przewagi nad resztą goniącej go stawki.

Od trzech miesięcy spotkania na swoim boisku nie wygrała Elana. I na razie ta passa zostanie podtrzymana, bowiem po emocjonującej końcówce w grodzie Kopernika triumfował MKS Kluczbork. Już w pierwszych minutach bramkarza Elany zaskoczyło dośrodkowanie z głębi pola Krzysztofa Kaczmarka. Przyjezdni dobili miejscowych w doliczonym czasie gry, kiedy rzut wolny na szesnastym metrze pewnie wykonał Michał Sudoł.

Grad bramek oglądali kibice w Kaliszu, gdzie miejscowa Calisia nie sprostała wzmocnionej w przerwie zimowej Nielbie Wągrowiec. Niespodzianką jest także bezbramkowy remis Górnika Wałbrzych z Miedzią Legnica. Emocjonująco było w Głogowie, gdzie Chrobry podzielił się punktami z Zagłębiem. - Chrobry jest zespołem z czołówki, który gra o awans. My niestety zamykamy tabelę i gramy o utrzymanie. Ten punkt zdobyty tutaj jest dla nas bardzo cenny. Trzeba dopisać ten punkt i grać konsekwentnie z innymi zespołami. Szkoda, że przespaliśmy pierwszą połowę, chociaż przeciwnik nam na zbyt wiele nie pozwolił. W drugiej połowie przejęliśmy inicjatywę i strzeliliśmy wyrównującego gola. Cieszę się z tego remisu - powiedział po meczu trener Wyrobek. W niedzielę dokończenie 21. kolejki.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ 21. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Calisia Kalisz - Nielba Wągrowiec 2:4 (1:3)

1:0 - Drąg 7'

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:0)
1:0 - Michalec 23'
1:1 - Jankowski 73'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!