Serie A: Inter wygrał 5:4 w debiucie trenera! Kolejna wpadka Fiorentiny (wideo)

Trenujący zaledwie od kilku dni Inter Andrea Stramaccioni może być usatysfakcjonowany - jego nowi podopieczni uporali się z Genoą i nie stracili szans na awans do Ligi Europejskiej. Na całej linii zawiodły Udinese i Fiorentina.

Konrad Kostorz

Andrea Stramaccioni zgodnie z przewidywaniami włoskich mediów przemeblował skład i postawił na system 4-3-3 z Mauro Zarate w ataku oraz Andreą Polim w środku pola. Spotkanie z Genoą zaczęło się dla Nerazzurrich idealnie - po centrze Diego Forlana głową Sebastiena Freya pokonał Diego Milito. Jeszcze przed przerwą Inter strzelił kolejne gole, a na drugiego z nich zapracowali obrońcy - Walter Samuel i Lucio.

Po zmianie stron w poczynania gospodarzy wkradła się nerwowość, a po zagraniu ręką w polu karnym Javiera Zanettiego i uderzeniu Rodrigo Palacio na San Siro zapachniało remisem. Wątpliwości rozwiał jednak Zarate po podaniu Poliego. Dla wypożyczonego z Lazio Argentyńczyka był to pierwszy gol dla czarno-niebieskich w Serie A; potrzebował na to 614 minut! To jednak nie był koniec emocji, bo Julio Cesar sfaulował w polu karnym Alberto Gilardino i wyleciał z boiska. W końcówce z rzutów karnych trafili jeszcze Milito, kompletując hat-trick, oraz Gilardino.

ACF Fiorentina po serii nie najlepszych wyników (2:2 z Parmą, 0:1 z Catanią, 0:5 z Juve, 2:2 z Genoą) liczyła na pokonanie ligowego średnia z Werony. Jednak w 24. minucie Sergio Pellisier po katastrofalnym błędzie obrońcy Cesare Nataliego strzałem do pustej bramki pokonał Artura Boruca i na Stadio Artemio Franchi zapachniało kolejną kompromitacją piłkarzy Delio Rossiego. Na szczęście dla Violi wyrównał wprowadzony w przerwie Adem Ljacić, ale w samej końcówce Boruc skapitulował po raz drugi po strzale Luki Rigoniego. Po tej porażce Fiorentina zsunęła się na 17. pozycję w tabeli!

Po pechowej porażce z Milanem najłatwiejszego z możliwych rywali miała AS Roma i efektownie zwyciężyła. Udinese Calcio stanęło przed szansą dogonienia 3. w tabeli Lazio, które przegrało w sobotę z Palermo, ale nieoczekiwanie wyjechało bez punktów ze Sieny. Wyśmienitej okazji na zbliżenie się do 17. miejsca, gwarantującego utrzymanie nie wykorzystało US Lecce, które nie potrafiło pokonać outsidera z Ceseny.