Zobacz słaby występ Tytonia. Puścił dwa gole, a mogło być gorzej (wideo)

Przemysław Tytoń w ostatnich tygodniach spisywał się na miarę oczekiwań i sięgnął po Puchar Holandii. Środowego pojedynku PSV Eindhoven z RKC Waalwijk reprezentant Polski nie zaliczy jednak do udanych.

Konrad Kostorz

Początek spotkania był dla Przemysława Tytonia udany - w 23. minucie (od 0:40 na filmie) Polak obronił groźny strzał jednego z zawodników gospodarzy. Przed przerwą bramkarz PSV Eindhoven odważnym wyjściem powstrzymał kontratak RKC (od 1:40), ale jak pokazały powtórki ewidentnie pomagał sobie ręką przed polem karnym. Gdyby arbiter dostrzegł tę sytuację, prawdopodobnie wyrzuciłby Tytonia z boiska!

Po zmianie stron były golkiper Rody JC nie popisał się przy strzale z dystansu Sandera Duitsa (od 2:57) - futbolówka przeszła po ręce reprezentanta Polski. Wydaje się, że Tytoń lepiej mógł zachować się także przy uderzeniu Mitchella Scheta i szybciej zareagować na rykoszet od nogi Atiby Hutchinsona (od 3:35).

Porażka PSV w Waalwijk zredukowała do minimum szanse zespołu Philippa Cocu na mistrzostwo Holandii. Na 5 kolejek przed końcem sezonu Boeren zajmują dopiero 5. miejsce w tabeli i tracą do prowadzącego Ajaxu 7 "oczek".