Serie A: Fiorentina wygrała w Rzymie! Wielki mecz Interu i Sneijdera (wideo)

Niezwykle ważne zwycięstwo, być może na wagę utrzymania w Serie A, odniosła Fiorentina. Artur Boruc i spółka po golu zdobytym w 91. minucie pokonali Romę. Szokującej porażki doznało Lazio, które w tabeli jest doganiane przez Napoli i Inter.

Konrad Kostorz

Fiorentina idealnie rozpoczęła spotkanie z Romą po tym, jak Andrea Lazzari zagrał w pole karne, a do siatki głową trafił Stevan Jovetić. Viola miała przewagę i jeszcze przed przerwą mogła podwyższyć prowadzenie. Artur Boruc w pierwszej części interweniował tylko raz po strzale Leandro Greco. W 57. minucie polski golkiper został ukarany żółtą kartką za przedłużenia gry. Później były reprezentant Polski nie zdołał zatrzymać uderzenia Francesco Tottiego, któremu podawał Fernando Gago.

Kwadrans przed ostatnim gwizdkiem Pablo Osvaldo ograł już Boruca, ale nie potrafił skierować piłki do siatki. W 80. minucie 32-latek powstrzymał Tottiego, a w doliczonym czasie nieoczekiwanie to ekipa Delio Rossiego zdobyła gola na wagę 3 "oczek". Największa w tym zasługa Adema Ljacicia, a formalności dopełnił Lazzarri.

Wreszcie na miarę oczekiwań spisali się piłkarze Interu Mediolan. Bohaterem meczu "o 6 punktów" został Wesley Sneijder, który zdobył swojego 2. i 3. gola w tym sezonie. Holender dopiero w ostatnią niedzielę wrócił do gry po półtoramiesięcznej przerwie. Sneijderowi dwukrotnie asystował niezawodny Diego Milito, a Udinese pogrążył precyzyjnym strzałem Ricky Alvarez. Podopieczni Andrei Stramaccioniego dzięki zwycięstwu do 3. miejsca w tabeli tracą już ledwie 3 "oczka"!

Po raz drugi z rzędu po komplet punktów sięgnęło SSC Napoli, a swojego 100. gola w Serie A zdobył Edinson Cavani. Drużyna Waltera Mazzarriego ponownie zaczęła liczyć się w walce o Champions League. W fatalnej formie jest Lazio Rzym, które w ostatni weekend zremisowało 1:1 z 18. w tabeli US Lecce, a w środę uległo 1:2 Novarze. Zespół Edoardo Rejy utrzymuje miejsce na podium, ale jeśli chce zagrać w eliminacjach Ligi Mistrzów musi zdecydowanie poprawić formę.