Serie A: Juventus wraca na tron po 9 latach! Milan przegrał w derbach 2:4

Juventus po raz pierwszy od 2003 roku wywalczył scudetto! Bianconeri zapewnili sobie tytuł dzięki zwycięstwu 2:0 nad Cagliari Calcio i porażce Rossonerich w derbach Mediolanu z Interem.

Pierwszą dogodną okazję w derbach Mediolanu stworzył Milan - w 13. minucie po podaniu Robinho tuż przed bramką znalazł się Zlatan Ibrahimović i fatalnie przestrzelił. Riposta Nerazzurrich była błyskawiczna - po wrzutce Wesleya Sneijdera z rzutu wolnego i zgraniu Waltera Samuela Diego Milito zgubił krycie i nie dał szans Christianowi Abbiatiemu.

Rossoneri mieli kłopoty - z powodu kontuzji z boiska zeszli Abbiati i Daniele Bonera - a Inter przeważał. Dopiero w 36. minucie "Ibra" stanął przed szansą, ale nie zaskoczył Julio Cesara. Przed przerwą faworytom przyszedł z pomocą sędzia, który niesłusznie podyktował rzut karny po starciu bramkarza z Kevinem-Princem Boatengiem. Jedenastki nie zmarnował Ibrahimović, który 32 sekundy po wznowieniu gry ograł Maicona i przerzucił piłkę nad bezradnym Cesarem.

Na San Siro walka rozgorzała na dobre, a akcje sunęły spod jednej pod drugą bramkę. Fanów Interu nie zawiódł Milito, który oszukał Ignazio Abate, wywalczył jedenastkę i sam ją wykorzystał. W 78. minucie Inter otrzymał drugiego karnego - Alessandro Nesta dotknął piłki ręką po zagraniu Giampaolo Pazziniego. Jedenastkę ponownie pewnie wykorzystał Milito. Argentyńczyk ma już na koncie 23 gole w tym sezonie! Ekipę Massimiliano Allegriego pogrążył Maicon, który oddał kapitalne uderzenie z 25 metrów i nie dał szans Marco Amelii.

Inter Mediolan - AC Milan 4:2 (1:1) 1:0 - Milito 14' 1:1 - Ibrahimovic 44' (k.) 1:2 - Ibrahimovic 46' 2:2 - Milito 52' (k.) 3:2 - Milito 80' (k.) 4:2 - Maicon 87'

Inter: Cesar - Maicon, Lucio, Samuel, Nagatomo - Guarin (62' Obi), Cambiasso, Zanetti, Sneijder (84' Cordoba), Alvarez (76' Pazzini) - Milito.

Milan: Abbiati (35' Amelia) - Abate, Nesta, Yepes, Bonera (22' De Sciglio) - Nocerino, van Bommel, Muntari (78' Cassano), Boateng, Ibrahimović, Robinho.

Żółte kartki: Julio Cesar, Zanetti, Alvarez, Maicon (Inter) oraz Nocerino, Abate, van Bommel (Milan).

W tym samym czasie Juventus rywalizował w Trieście z Cagliari. Bianconeri idealnie rozpoczęli to spotkanie po tym, jak Mirko Vucinić wykorzystał prostopadłe podanie Andrei Pirlo. W drugiej połowie zespołowi Antonio Conte pomógł obrońca Michele Canini, który próbował przeszkodzić w zdobyciu gola Marco Borriello po zagraniu Martinowi Caceresowi.

Turyńczycy poprzednio zostali mistrzami Włoch w 2003 roku. W sezonach 2004/2005 i 2005/2006 tytuł został im odebrany z powodu afery Calciopoli. W tym sezonie Arturo Vidal i spółka byli bezkonkurencyjni. Do tej pory odnieśli 22 zwycięstwa, zremisowali 15 spotkań i nie doznali ani jednej porażki! Juventus ma szansę na podwójną koronę - w finale Coppa Italia zmierzy się z SSC Napoli.

Cagliari Calcio - Juventus Turyn 0:2 (0:1) 0:1 - Vucinić 6' 0:2 - Canini 74' (sam.)