KSZO gromi, derby podlaskiego na remis - podsumowanie 4. kolejki II ligi gr. wschodniej

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski potwierdził pierwszoligowe aspiracje, gładko odprawiając z bagażem 5. goli zespół Okocimskiego Brzesko. Nie mniej ciekawie było na pozostałych stadionach.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecze sobotnie

Start Otwock po zwycięstwie 1:0 nad Ponidziem Nida Pińczów obronił pozycję lidera tabeli II ligi gr. wschodniej. Przed meczem wydawało się, że rozpędzony Start gładko rozprawi się z Ponidziem. Tak się jednak nie stało. Gospodarze o zwycięską bramkę starali się bardzo długo, a swego dopięli dopiero w 84. minucie, kiedy to Rafał Szwed pewnie wykonał jedenastkę.

Komplet oczek zanotowali piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zwycięstwo 5:1 nad Okocimskim Brzesko było trzecią kolejną wygraną podopiecznych Andrzeja Wiśniewskiego. Goście z Brzeska przed tygodniem pokonali ŁKS Łomża 6:0 i z pewnością nie spodziewali się takiej dotkliwej porażki w meczu w Ostrowcu. Co ciekawe wynik otworzyli już w 10. minucie przyjezdni. W dalszej fazie meczu dominowali jednak gospodarze, pieczętując swoją przewagę pięcioma trafieniami.

Niezwykle dramatyczne spotkanie obejrzała widownia w Olsztynie. Jeszcze 3. minuty przed końcem meczu OKS 1945 przegrywał z Przebojem Wolbrom 1:3. Gospodarze jednak zebrali się i doprowadzili do wyrównania. Gole na wagę punktu zdobyli w końcówce Sebastian Spychała i Paweł Łukasik.

Skromną ale cenną wygraną zaliczyły Wigry Suwałki. Suwalczanie po golu Kamila Lauryna pokonali Sokół Akleksandrów Łódzki 1:0. Gospodarze kontrolowali przebieg meczu, a za tak niskie rozmiary zwycięstwa odpowiada jedynie słaba skuteczność podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka.

Derby województwa podlaskiego na remis

W niedzielę doszło do pojedynku derbowego. W Łomży, na przeciwko siebie stanęły jedenastki ŁKS-u i Ruchu Wysokie Mazowieckie. Mecz ten był debiutem powracającego po raz trzeci na łomżyńską ławkę trenerską Czesława Jakołcewicza. Po raz kolejny szkoleniowiec pokazał, że jego głównym atutem jest doskonałe zmobilizowanie piłkarzy. Młody zespół ŁKS-u walczył, ze zdecydowanie silniejszą ekipą lokalnego rywala, jak równy z równym.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i podziałem punktów. Opiekun gości Piotr Zajączkowski po meczu nie ukrywał zdenerwowania: - Remis w dzisiejszym meczu to nasza porażka. W pierwszej połowie Łomża grała bardzo umiejętnie w obronie, a my nie potrafiliśmy znaleźć sposobu aby sforsować ten obronny mur. Jestem zdenerwowany postawa zespołu, bo przyjechaliśmy tu jedynie po zwycięstwo.

Twierdza Łowicz

Zwyciężył również Pelikan Łowicz. Ptaki na własnym obiekcie zanotowały kolejną, trzecią już wygraną. Co ciekawe, dotychczas wszystkie mecze w Łowiczu kończą się jednobramkową wygraną gospodarzy. Tak było na inaugurację z Ruchem Wysokie Mazowieckie, podobnie w meczu z Concordią Piotrków Trybunalski, nie inaczej było również w niedzielne południe. Podopieczni Bogdana Pisza po golu Przemysława Cichonia wygrali 1:0 z Sandecją Nowy Sacz. Po tej wygranej Ptaki z dorobkiem 10. punktów zajmują drugą lokatę w ligowej tabeli.

Pozostałe niedzielne mecze

Remisy padały w spotkaniach Jezioraka Iława ze Stalą Poniatowa (1:1) oraz Hetmana Zamość z Górnikiem Wieliczka (0:0). Na uznanie zasługuje świetna gra obronna piłkarzy z Wieliczki. W dotychczasowych grach górnicy stracili tylko jedną bramkę. Niestety ich ofensywa nie prezentuje się równie dobrze, a jedną strzelona bramka chluby napastnikom z miasta soli nie przynosi.

Długo pachniało sensacją w Iławie, gdzie po golu Bartłomieja Mazurka prowadziła Stal. Ostatecznie iławianie doprowadzili jednak do wyrównania. Wynik ten to niewątpliwie spory sukces beniaminka z Poniatowej.

Kolejarz Stróże pokonał Concordię Piotrków Trybunalski 1:0. Jedyną bramkę tego meczu kibice obejrzeli w 68. minucie spotkania, kiedy to sprytnym strzałem bramkarza Concordii pokonał Daniel Armatys.

Komplet wyników 4. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Start Otwock - Ponidzie Nida Pińczów 1:0 (0:0)

1:0 - Szwed 84' (karny)

OKS 1945 Olsztyn - Przebój Wolbrom 3:3 (1:0)

1:0 - Aziewicz 10'

1:1 - Tomasik 57'

1:2 - Mielec 67'

1:3 - Siedlarz 70'

2:3 - Spychała 87'

3:3 - Łukasik 90'

KSZO Ostrowiec Świetokrzyski - KS Okocimski Brzesko 5:1 (4:1)

0:1 - Kajda 10'

1:1 - Ciesielski 18'

2:1 - Libič 22'

3:1 - Pietrzak 25'

4:1 - Kanarski 37'

5:1 - Iheanacho 84'

Wigry Suwałki - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:0 (1:0)

1:0 - Lauryn 29'

Pelikan Łowicz - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)

1:0 - Cichoń 45'

ŁKS Łomża - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:0

Hetman Zamość - Górnik Wieliczka 0:0

Jeziorak Iława - Stal Poniatowa 1:1 (0:1)

0:1 - Mazurek 12'

1:1 - Roszkowski 71'

Kolejarz Stróże - Concordia Piotrków Trybunalski 1:0 (0:0)

1:0 - Armatys 68'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!