Sparingowo: Sześć bramek w sparingu Wisły z Lechią

Remisem 3:3 zakończył się rozegrany w Międzychodzie sparing Wisły Kraków z Lechią Gdańsk. Łupem bramkowym podzieliło się sześciu zawodników.

Maciej Kmita

Prowadzenie Lechii dał Abdou Razack Traore, który wykorzystał podanie debiutującego w barwach drużyny Bogusława Kaczmarka, Grzegorza Rasiaka. Do wyrównania doprowadził Cwetan Genkow po dośrodkowaniu Maora Meliksona, ale Lechia odzyskała prowadzenie za sprawą Rasiaka, który skorzystał z niezdecydowania Michała Miśkiewicza przy centrze i głową skierował piłkę do siatki.

Białej Gwieździe jeszcze przed przerwą udało się zadać dwa ciosy: rzut karny na wyrównującego gola zamienił Łukasz Garguła, a Rafał Boguski sfinalizował akcję Genkowa. Wynik meczu ustalił Piotr Grzelczak pokonując Jana Koconia "główką" po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Dla Wisły był to drugi test w czasie przygotowań po bezbramkowym remisie z mistrzem Cypru AEL Limassol. Dla lechistów był to natomiast premierowy sparing. Krakowianie 10 lipca zmierzą się z Omonią Nikozja, a Lechia 13 lipca ze Zniczem Pruszków.

3:3 - Grzelczak 70'

Wisła: I połowa: Miśkiewicz - Burliga, Piwowarczyk, Jaliens, Żemło - Szewczyk, Sobolewski, Garguła, Melikson - Boguski, Genkow. II połowa: Kocoń - Lepiarz, Czekaj, Piwowarczyk, Bunoza - Wilk, Iliev, Buras, Chrapek - Kirm, Kamiński.

Lechia: I połowa: Małkowski - Deleu, Bąk, Madera, Hajrapetjan - Surma, Andreu, Wiśniewski, Nowak, Traore - Rasiak. II połowa: Buchalik - Pietrowski, Bajić, Kostrzewa, Andruskievicius - Andreu, Machaj, Wojciechowski, Tyszyński - Grzelczak, Górka.