KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Niewiele pozostało z dawnego Kolejorza

Aż dziewięciu piłkarzy podstawowej jedenastki Lecha Poznań z mistrzowskiego dla klubu sezonu 2009/2010 nie jest już zawodnikami Kolejorza.

Damian Gapiński
Damian Gapiński

Siergiej Kriwiec został sprzedany do ligi chińskiej za 500 tysięcy euro. Kolejorz zarobił na tej transakcji zaledwie 70 tysięcy, bo za 430 tysięcy sprowadził go z Bate Borysów. Kriwiec jest dziewiątym piłkarzem z podstawowej jedenastki Lecha Poznań, która w sezonie 2009/2010 zdobyła mistrzostwo Polski, który zdecydował się na zmianę barw klubowych. Jako pierwsi uczynili to Robert Lewandowski i Sławomir Peszko. Pierwszy z nich odszedł latem 2010 roku, drugi pół roku później. Na ich sprzedaży Kolejorz zarobił jednak łącznie 5 milionów euro. Kolejnymi piłkarzami, którzy opuszczali poznańską lokomotywę byli Seweryn Gancarczyk, Bartosz Bosacki i Tomasz Bandrowski. Wszyscy zdecydowali się na odejście w sezonie 2011/2012. Jako ostatni klub opuścili Grzegorz Wojtkowiak, Dimitrije Injac, Semir Stilić i wspomniany Kriwiec. Co ciekawe, tylko sprzedaż Białorusina przyniosła Lechowi zysk. Pozostali zawodnicy rozwiązali kontrakt z klubem.

Z mistrzowskiej jedenastki sezonu 2009/2010 pozostali jedynie Krzysztof Kotorowski i Manuel Arboleda. Pierwszy nadal skutecznie walczy o miejsce w bramce Kolejorza. Z kolei Kolumbijczyk nie dość, że daleki jest od formy z sezonu mistrzowskiego, to stanowi duże obciążenie dla budżetu klubu. Lech chętnie by się go pozbył i nie jest wykluczone, że jeżeli taka oferta się pojawi, to poznańscy działacze z niej skorzystają. W Poznaniu trzeba zatem wszystko budować od początku. Ma się tym zająć trener Mariusz Rumak, który w poniedziałek podpisał nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do czerwca 2015 roku.

Źródło: Przegląd Sportowy

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/Przegląd Sportowy
Komentarze (3)
 • X-Rat Zgłoś komentarz
  A pamięta ktoś dobry mecz w wykonaniu Lecha ??? Z tego co pamiętam to za kadencji Jacka Zielińskiego. Dlatego powodzenia życzę Panie Rumaku aby udało się panu coś zrobić z tych
  Czytaj całość
  młodych chłopaków. Szkoda mi Bandrowskiego , chłopak się leczył , sam widywałem go w R****sport. Dobrze że klub mu pomagał chociaż coś.
  • torres15 Zgłoś komentarz
   Rozwalili to co było budowane przez wiele sezonów... szkoda
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×