Sparingowo: Wisła pokonała Miedź

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W kończącym zgrupowanie w Prusimiu sparingu Wisła Kraków pokonała Miedź Legnica 4:3. Spotkanie zostało rozegrane bezpośrednio po zakończeniu meczu Białej Gwiazdy z Wartą Poznań (3:1).

Aż pięć z siedmiu bramek padło w pierwszej połowie. Wiślacy objęli prowadzenie w 7. minucie po strzale Andraża Kirma zza linii pola karnego. Trzy minuty później w polu karnym Miedzi sfaulowany został Bartłomiej Kolanko, a "11" na gola zamieni Michał Chrapek.

Legniczanie zdobyli kontaktowego gola w 21. minucie po samobójczym strzale Piotra Żemło. Po centrze Jakuba Grzegorzewskiego z lewej strony piłka odbiła się od 17-latka i wpadła do siatki. W 34. minucie było już 2:2 po strzale Piotra Madejskiego z 30 metrów. Po trzech minutach prowadzenie odzyskała Biała Gwiazda. Damian Buras został sfaulowany tuż przed linią pola karnego Miedzi. Po strzale Kirma z rzutu wolnego piłka trafiła w mur, ale skuteczną dobitką popisał się Chrapek.

W 62. minucie Miedź doprowadziła do wyrównania za sprawą Dawida Retlewskiego, ale Wisła szybciutko zdobyła kolejną bramkę. Po podaniu Michała Szewczyka spod końcowej linii piłkę do bramki skierował Dawid Kamiński, ustalając wynik na 4:3. Wisła Kraków – Miedź Legnica 4:3 (3:2)

1:0 - Kirm 7' 2:0 - Chrapek 10' (k.) 2:1 - Żemło 21' (sam.) 2:2 - Madejski 34' 3:2 - Chrapek 37' 3:3 - Retlewski 62' 4:3 - Kamiński 64'

Wisła: Kocoń (46' Jovanić) - Kolanko (80' Kościelniak), Chavez, Jaliens, Żemło - Lepiarz (76' Bierzało) – Szewczyk, Chrapek, Buras (73' Karłowicz), Kirm - Kamiński.

Miedź: Bledzewski (46' Szczepankiewicz) – Starosta (63' Gałęza), Zasada (46' Hempel), Mowlik (46' Bany), Woźniczka – Nowacki (46' Kasperkiewicz), Juszkiewicz (71' Zieliński), Madejski (69' Lenkiewicz), Szymański (76' Garuch) – Grzegorzewski (46' Alexandre), Retlewski (63' Zakrzewski).