Polskie trio z BVB wróciło do gry, gol "Kuby" i asysta Piszczka (wideo)

35 dni po odpadnięciu Polski z Euro 2012 "Kuba", "Lewy" i Piszczek zagrali pierwszy raz dla Borussii w nowym sezonie. Mistrzowie Niemiec zmierzyli się towarzysko z FC Nuernberg.

Konrad Kostorz
Pojedynek w Norymberdze był pożegnalnym meczem legendy FCN, Marka Mintala. 34-letni obecnie Słowak w latach 2003-2011 rozegrał dla klubu z Bawarii 180 ligowych spotkań, w których zdobył 66 goli, a w sezonie 2004/2005 wywalczył koronę król strzelców Bundesligi.

Juergen Klopp od 1. minuty nie posłał do boju uczestników Euro 2012, ale wystawił silną jedenastkę. Szanse otrzymali nowi konkurenci biało-czerwonych: Oliver Kirch, Leonardo Bittencourt oraz Julian Schieber. Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski weszli na murawę po godzinie gry i natychmiast zrobili różnicę - w 62. minucie Piszczek podał do "Kuby", który mocnym strzałem umieścił piłkę w prawym rogu bramki FC Nuernberg. To była świetna akcja Polaków, jakiej zabrakło na mistrzostwach Europy.

Decydujące słowo należało do zespołu Dietera Heckinga, który odniósł nieoczekiwane zwycięstwo. Dla BVB była to druga porażka w okresie przygotowawczym - kilka dni temu dortmundczycy ulegli 1:3 Club Brugge. Kolejny sparing mistrzowie Niemiec rozegrają 25 sierpnia ze szwajcarskim St. Gallen.

FC Nuernberg - Borussia Dortmund 4:2 (2:1)
0:1 - Kehl 16'
1:1 - Balitsch 30'
2:1 - Mintal 44'
2:2 - Błaszczykowski 62'
3:2 - Polter 70'
4:2 - Frantz 88'

Skład Borussii: Weidenfeller - Kirch (60' Piszczek), Subotić (76' Guenter), Santana, Loewe - Bender, Kehl (60' Blaszczykowski) - Bittencourt, Leitner, Grosskreutz (60' Perisić) - Schieber (60' Lewandowski).