KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Lechia zaprezentowała się kibicom

W poniedziałek, 13 sierpnia w Gdańsku odbyła się prezentacja Lechii Gdańsk. Licznie zgromadzeni na Targu Węglowym kibice przywitali nowego trenera i piłkarzy biało-zielonych.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Przed oficjalną częścią prezentacji, a także w jej trakcie, kibicom zgromadzonym na Targu Węglowym piosenki o gdańskim klubie przygrywał zespół Gdańskie Lwy. Zaprezentowała się też drużyna juniorów młodszych klubu znad morza, która zdobyła złote medale w swojej kategorii wiekowej. Fanów Lechii przywitał prezes klubu, Bogdan Magnowski. - To był bardzo trudny okres dużych przygotowań. Cały zarząd i sztab trenerski dołożyli starań, aby mieć drużynę, która będzie walczyła o szczyty w tabeli, złożoną z zawodników, od których wzorce będzie czerpać młodzież dla dobra nas wszystkich - powiedział.

Gromkie owacje dostał trener Bogusław Kaczmarek, który wrócił do gdańskiego zespołu. - Jest mi niezwykle miło. Czuję się zaszczycony i wzruszony. Musimy zapracować na to, co mamy teraz. Jest liczna grupa juniorów trenera Wilka oraz piłkarzy trenerów Gładysza i Puszkarza - stwierdził "Bobo" Kaczmarek.

Następnie powitano sztab szkoleniowy oraz prawie wszystkich zawodników - zabrakło jedynie Lewona Hajrapetjana, Vytautasa Andriuskeviciusa i Łukasza Kacprzyckiego, którzy przebywają obecnie na zgrupowaniach kadr. Stawił się między innymi Sebastian Małkowski, który odniósł kontuzję w meczu przeciwko Bogdance Łęczna. - Nie wiadomo kiedy wrócę. Czekam na wyniki badań. Mam nadzieję, że stanie się to jak najszybciej - powiedział. - Pojawiła się szansa gry kosztem niestety kontuzji Sebastiana. Z tego miejsca życzę mu jak najlepiej, bo chcę aby wrócił jak najszybciej. Kto wystąpi w poniedziałek, zadecyduje trener - dodał Michał Buchalik.

Najgłośniej witani byli nowi piłkarze Lechii, w tym Jarosław Bieniuk, który przyszedł z Widzewa Łódź. - W Lechii ludzie ci sami, tylko trochę starsi. Miasto się zmieniło na lepsze, klub podobnie. Myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku i razem będziemy odnosić sukcesy - powiedział obrońca, który został też zapytany, czy na gdańskim stadionie gościć będzie jego żona, Anna Przybylska. - Nie mogę obiecać że będzie na wszystkich, ale na pewno będzie się pojawiać na stadionie. Mamy kolejnego pięknego kibica - wyjaśnił Bieniuk.

Ostatnim wzmocnieniem Lechii jest Piotr Brożek. - Z nogą wszystko w porządku. Trenuję normalnie na wysokich obciążeniach. Mam nadzieję, że szybko wrócę do formy i pomogę drużynie - powiedział o swojej sytuacji zdrowotnej były piłkarz Wisły Kraków. - Na pewno przyjaźń kibiców obu klubów to był jeden z czynników. Spędziłem w Wiśle wiele czasu - zauważył Brożek. Spore poruszenie wzbudził też Andreu Guerao Mayoral, który powiedział z kim miał styczność w szkółce FC Barcelony. - To fakt, trenowałem z kilkoma znanymi zawodnikami, jak Andres Iniesta, Victor Valdes, czy Leo Messi - wymienił.

Po prezentacji przez długi czas piłkarze sumiennie podpisywali okolicznościowe plakaty, które rozdawane były przy okazji tego wydarzenia.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z prezentacji Lechii.

Gdańszczanom zgromadzonym na prezentacji przygrywał zespół Gdańskie Lwy Gdańszczanom zgromadzonym na prezentacji przygrywał zespół Gdańskie Lwy

Mistrzowie Polski juniorów młodszych Mistrzowie Polski juniorów młodszych

Piłkarze Lechii na prezentacji Piłkarze Lechii na prezentacji

Po prezentacji zawodnicy sumiennie rozdawali autografy Po prezentacji zawodnicy sumiennie rozdawali autografy

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×