WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Błaszczykowski przyznaje się do błędu

Jakub Błaszczykowski w rozmowie z Przeglądem Sportowym przyznaje, że błędem było mówienie o biletach tuż po meczu z Czechami. Ale to nie jedyne zaskakujące wyznanie kapitana reprezentacji Polski.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

- Nie ulega wątpliwości, błędem było, że o biletach powiedziałem od razu po meczu z Czechami. Nie było to dobre miejsce, nie był to dobry czas. Ale podkreślić muszę - jako kapitan czuję się odpowiedzialny za naszą grupę, za załatwianie wszelkich kwestii, za pomoc w sprawach sportowych i pozasportowych. Miałem machnąć ręką? Byłem łącznikiem między zespołem a działaczami PZPN. Zupełnie inne były ustalenia z PZPN odnośnie tych wejściówek. Przede wszystkim mieliśmy za nie zapłacić. Nikt nie domagał się darmowych biletów. A sprawa dotyczyła całej drużyny. Wszyscy o tym wiedzieli, łącznie ze sztabem. Wystarczyłaby jedna informacja od prezesa, że nie ma i tyle. Ale nie sposób się można było dowiedzieć. Mówiąc o biletach, wyraźnie zaznaczyłem, by nie łączyć tego z boiskiem, z tłumaczeniem, że przez to odpadliśmy. To kompletnie inne rzeczy, choć miały jakiś wpływ na wynik sportowy. Fakt pozostaje faktem, że wybrałem zły moment na wypowiedzenie pewnych słów - powiedział dla Przeglądu Sportowego Jakub Błaszczykowski.

Kapitan reprezentacji Polski uważa, że to dzięki niemu Polska w ogóle zdobyła bramkę na Euro 2012. - Każdy dopytywał o bilety: kiedy będą? Czy ich rodziny mają jechać? Ile biletów będzie? Kogo mieli pytać? Kapitana. Poruszyłem tę kwestię i rozpętała się burza. W tej sprawie zabrakło mi wsparcia drużyny i sztabu. Tylko Damien Perquis i Eugen Polanski wstawili się za mną. Każdy wiedział dokładnie, jak to było. Mnie dostało się najbardziej, a na dobrą sprawę gdyby nie ja, nie zdobylibyśmy w turnieju Euro 2012 nawet gola. To fakt, a nie plotka. Ale zostawmy już to - dodał w rozmowie z Przeglądem Sportowym Błaszczykowski.

Cały wywiad z Jakubem Błaszczykowskim w Przeglądzie Sportowym.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy

Komentarze (24):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • gul falubaz 0
  zablokowali portal meczyki
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • 1984BKS 0
  Panie Jakubie na mecz z Mołdawią myślę że biletów dla rodziny pana i pana kolegów nie zabraknie , więc głowa do góry.(P)ozdrawiam
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Lipowy Batonik 0
  Nie chce wracać a jednak po takim czasie wraca do tematu biletów na Euro.Myślałem , że jest bardziej ułożony człowiekiem.No faktycznie teraz za tą bramkę trzeba go czcić bo gdyby nie on takiego sukcesu Polska reprezentacja nie odniosłaby na Euro..Bawią mnie te piłkarzyny.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (21)
Pokaż więcej komentarzy (24)
Pokaż więcej komentarzy (24)
Pokaż więcej komentarzy (24)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×