Primera Division: Real traci 8 punktów do Barcy! Królewscy znów na kolanach

Cristiano Ronaldo po sobotnim meczu pozostanie smutny - jego Real Madryt niespodziewanie przegrał drugi mecz w tym sezonie.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Nie mieliśmy niespodzianek w jedenastce Realu Madryt. Królewscy w dwóch ostatnich  meczach na Sanchez Pizjuan wygrywali po 6:2 i początek sobotniego spotkania wskazywał na kolejną goleadę. Po rzucie rożnym Angel di Maria nie upilnował Piotra Trochowskiego, który silnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik meczu.

Blancos starali się szybko odpowiedzieć, ale rewelacyjnie w defensywie spisywali się Gary Medel, Hedwiges Maduro czy Alvaro Botia. Jedynie Cristiano Ronaldo oddał kilka strzałów z dystansu, które spokojnie łapał Andres Palop. Ponadto raz defensorom urwał się Gonzalo Higuain, który uderzył Panu Bogu w okno. Andaluzyjczycy z kolei skupili się na kontratakach i kilkukrotnie błyskawicznie wpadali na połowę Realu.

Bramek w pierwszej połowie już nie było, ale nie zabrakło kontrowersji. Piłkarzom gości dwa razy puściły nerwy i sędzia mógł spokojnie wyciągnąć czerwone kartki. Najpierw Higuain kopnął bez piłki Fernando Navarro, a później Di Maria, mający już "żółtko" na swoim koncie, ostro starł się z Ivanem Rakiticiem.

Jose Mourinho długo się nie zastanawiał i na drugą połowę wyszli już Karim Benzema oraz Luka Modrić. Chorwat mógł zanotować prawdziwe wejście smoka, ale po jego fenomenalnym uderzeniu Palop sparował piłkę na słupek. Chwilę później pudło sezonu zanotował Sergio Ramos. Golkiper Sevilli wyszedł do dośrodkowania, Benzema wrzucił piłkę tuż przed linię bramkową, a środkowy defensor z główki strzelił nad poprzeczką!

Szkoleniowiec mistrzów Hiszpanii postawił wszystko na jedną kartkę i za Alvaro Arbeloę wprowadził Jose Callejona. Tym samym Real grał jedynie trzema defensorami i przy każdym szybkim wyjściu gospodarzy było gorąco. Wprowadzeni zawodnicy nie odmienili jednak oblicza Realu i walcząca do końca Sevilla zasłużenie zgarnęła komplet oczek.

Sevilla FC - Real Madryt 1:0 (1:0)
1:0 - Trochowski 2'

Sevilla: Palop - Cicinho, Spahić, Botia, Navarro - Maduro, Medel, Rakitić (60' Manu del Moral) - Navas, Negredo (71' Luna), Trochowski (83' Kondogbia).

Real Madryt: Casillas - Arbeloa (65' Callejon), Ramos, Pepe, Marcelo - Alonso, Khedira - Di Maria (46' Benzema), Oezil (46' Modrić), Ronaldo - Higuain.

Żółte kartki: Navarro, Rakitić, Luna (Sevilla) oraz Higuain, Di Maria, Pepe (Real).

***

W Segunda Division zadebiutował Paweł Brożek. Napastnik Recreativo Huelva pokazał się na placu gry w 50. minucie przy stanie 0:0 w wyjazdowym meczu z Racingiem Santander. Polak nie miał wielu możliwości na wykazanie się umiejętnościami, gdyż to Kantabryjczycy dominowali i ostatecznie wygrali 3:0.