Bundesliga: Szalona niedziela w Niemczech, 13 goli w dwóch meczach! (wideo)

Nie udał się powrót do ligi niemieckiej Rafaelowi van der Vaartowi. Holender dwoił się i troił, ale HSV przegrał we Frankfurcie. Eintracht jako jedyny zespół obok Bayernu nie stracił jeszcze punktu.

Konrad Kostorz
Trzeciej porażki doznali podopieczni Markusa Babbela, którzy stracili już 11 goli! Defensywa Wieśniaków dowodzona przez Matthieu Delpierre'a spisuje się katastrofalnie i wręcz ułatwia rywalom strzelanie goli. Tim Wiese w wielu przypadkach jest bezradny.

W niedzielne popołudnie świetnie spisał się nowy nabytek Freiburga, Max Kruse, który zdobył gola i asystował przy golach na 4:3 i 5:3. Zawodnicy Hoffenheim również z niezłej strony zaprezentowali się w ofensywie, ładną bramkę sprzed pola karnego strzelił Takashi Usami, ale wobec miernej postawy formacji obronnej na nic się to zdało.

Emocji nie zabrakło we Frankfurcie, gdzie gościli Rafael van der Vaart i spółka. Beniaminek szybko wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, ale hamburczycy nie poddali się. W 27. minucie stuprocentową okazję zmarnował król strzelców polskiej ligi, Artiom Rudnev. Łotysz częściowo zrehabilitował się tuż przed przerwą, gdy zaliczył asystę przy trafieniu Heiko Westermanna.

Plany Rothosen pokrzyżował bezmyślny faul Petra Jiracka na Bamba Andersonie, po którym Czech wyleciał z boiska. Na 3:1 po kombinacyjnej akcji podwyższył Stefan Aigner, ale HSV znów zdołał złapać kontakt - van der Vaart wypuścił na wolne pole Heung-Min Sona, który minął Kevina Trappa i posłał futbolówkę do pustej bramki. Wyrównać mógł i powinien Dennis Diekmeier, który zmarnował sytuację oko w oko z bramkarzem.

Hamburger SV pozostaje bez choćby jednego punktu, podczas gdy Eintracht ma na koncie komplet "oczek"!