Debiut Makuszewskiego w Rosji, przerwana passa Tereka

Terek Grozny po pokonaniu Dinama Moskwa, Spartaka Moskwa, Rubinu Kazań i Zenitu Sankt Petersburg podejmował kolejnego potentata rosyjskiej Premier Ligi, Lokomotiw Moskwa.

Konrad Kostorz
Po dwóch meczach przerwy do podstawowego składu zespołu Stanisława Czerczesowa powrócił Marcin Komorowski, tworząc duet środkowych obrońców z Antonio Ferreirą. Na ławce rezerwowych usiedli Piotr Polczak i Maciej Makuszewski, a zabrakło kontuzjowanego Macieja Rybusa.

W 17. minucie za faul na byłym graczu Legii żółtą kartkę zobaczył Denis Głuszakow. Po godzinie gry Polak przewinił na Maiconie i otrzymał ostrzeżenie od arbitra, a dobrze rozegrany rzut wolny na gola zamienił Maksym Grigorjew. W 70. minucie trener posłał do gry Makuszewskiego, który tym samym zadebiutował w lidze rosyjskiej.

Pozyskany z Jagiellonii Białystok skrzydłowy nie odmienił losów spotkania. Tymczasem na 2:0 dla Parowozów pięknym strzałem podwyższył Victor Obinna, a wynik ustalił Maicon. Po porażce Terek spadł na 3. miejsce w tabeli, ale w najbliższych tygodniach zmierzy się ze słabszymi rywalami (Kubań Krasnodar, FK Rostów, Amkar Perm).

Terek Grozny - Lokomotiw Moskwa 0:3 (0:0)
0:1 - Grigorjew 62'
0:2 - Obinna 83'
0:3 - Maicon 88'