Primera Division: Fantastyczny debiut Martinsa, derby Madrytu dla Atletico

Kolejną wygraną zaliczyła ekipa Dariusza Dudki, a o zwycięstwie zadecydował nowy nabytek klubu - Obafemi Martins. Ponadto po komplecie oczek zdobyły zespoły Mallorki i Atletico Madryt.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Trener Levante, Juan Ignacio Martinez po raz kolejny potwierdził swój wielki  trenerski zmysł. Do przerwy ekipa z Walencji przegrywała z Realem Sociedad 0:1, a o zwycięstwie zadecydowały zmiany - na boisku pojawili się Michel oraz Obafemi Martins. Pierwszy z nich dzielił i rządził w środku pola, natomiast Nigeryjczyk w swoim debiucie zdobył w samej końcówce bramkę na wagę trzech punktów.

Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Dariusz Dudka. W ustawieniu 4-2-3-1 parę defensywnych pomocników ponownie stworzyli Papa Diop oraz Vicente Iborra. Ponadto w drugiej połowie na tej pozycji grał wspomniany Michel. W tej sytuacji Polakowi trudno będzie wgryźć się do podstawowego składu Levante.

Piąte zwycięstwo z rzędu zanotowali piłkarze Atletico Madryt. Los Colchoneros w małych derbach stolicy pokonali Real Valladolid, a piątego gola w tym sezonie zanotował niezawodny Radamel Falcao. Ponadto ładnie piłkę nad bramkarzem przerzucił Diego Godin, a fatalny błąd przy bramce popełnił Thibaut Courtois. Podopieczni Diego Simeone są już na czwartym miejscu, choć mają jedno zaległe spotkanie do rozegrania.

Wiceliderem dość niespodziewanie zostali piłkarze Realu Mallorca. Balearczycy w samo południe pokonali słabo prezentującą się Valencię. Obie bramki padły po błędach w defensywie, a jednego z goli zdobył były napastnik Nietoperzy, Javier Arizmendi.

Również w czołówce znajduje się Malaga. Andaluzyjczycy w starciu dwóch uczestników europejskich pucharów bezbramkowo zremisowali z Athletic Bilbao. W meczu dominowali piłkarze Basków, którzy jednak nie wykorzystali swoich szans. Ponownie jedynie na ławce rezerwowych zasiadł Fernando Llorente.

Real Mallorca - Valencia CF 2:0 (1:0)
1:0 - Victor 8'
2:0 - Arizemndi 55'

Levante UD - Real Sociedad 2:1 (0:1)
0:1 - Zurutuza 23'
1:1 - Barkero (k.) 70'
2:1 - Martins 87'

Atletico Madryt - Real Valladolid 2:1 (2:0)