Bundesliga: Borussia wygrała 5:0 bez "Lewego", gol i dwie asysty "Kuby"

Po porażce w Hamburgu i remisie we Frankfurcie Borussia Dortmund wreszcie odniosła pewne zwycięstwo. Zespół Juergena Kloppa nie dał szans rewelacji poprzedniego sezonu, Borussii M'Gladbach.

Konrad Kostorz
Spotkanie mogło zacząć się sensacyjnie, gdyby w 3. minucie lepiej zachował się Mike Hanke. Napastnik gości znalazł się oko w oko z Romanem Weidenfellerem, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Była to jedna z bardzo nielicznych okazji dla ekipy Luciena Favre'a, która nie potrafiła toczyć równorzędnego boju z BVB.

W 11. minucie po centrze Marcela Schmelzera Neven Subotić trafił w poprzeczkę, a później wielokrotnie interweniować musiał Marc-Andre ter Stegen, ratując niefrasobliwie broniących defensorów. Niemiecki golkiper skapitulował po indywidualnej akcji Marco Reusa, który do Dortmundu przybył przed rozpoczęciem sezonu z Gladbach.

Na 2:0 podwyższył "główką" Subotić po precyzyjnym dośrodkowaniu Jakuba Błaszczykowskiego, który udanie współpracował na skrzydle z Łukaszem Piszczkiem, z prawej strony boiska.

Kolejnego gola strzelił Reus, który popisał się kapitalnym, niesygnalizowanym uderzeniem z narożnika pola karnego - piłka przeleciała ponad interweniującym ter Stegenem. Dzieła zniszczenia Gladbach dopełnił Ilkay Gundogan, któremu futbolówkę na 7. metr wyłożył Błaszczykowski, a wynik ustalił sam "Kuba" technicznym strzałem w sytuacji sam na sam z Christoferem Heimerothem.

Borussia awansowała na 3. miejsce w tabeli, dystansując Schalke. Robert Lewandowski całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.

Borussia Dortmund - Borussia M'gladbach 5:0 (2:0)
1:0 - Reus 35'
2:0 - Subotić 40'
3:0 - Reus 70'
4:0 - Gundogan 79'
5:0 - Błaszczykowski 85'

Borussia: Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Gundogan, Kehl (82' Santana) - Błaszczykowski, Goetze (71' Grosskreutz), Reus (75' Bender) - Schieber.

Gladbach: ter Stegen (77' Heimeroth) - Jantschke, Brouwers, Dominguez, Daems - Herrmann (75' Ring), Nordtveit, Xhaka, Arango - Hanke (62' Hrgota), de Camargo.