Serie A: Inter za silny dla Fiorentiny, koniec czarnej serii na San Siro

W spotkaniu kończącym 6. kolejkę włoskiej ekstraklasy Inter Mediolan zmierzył się z Fiorentiną. Kibice na San Siro zobaczyli ciekawy pojedynek, w którym padły trzy gole.

Konrad Kostorz

Nerazzurri zapowiadali, że zrobią wszystko, by przerwać fatalną passę w meczach przed własną publicznością - w pierwszych 5 spotkaniach sezonu na San Siro drużyna Andrei Stramaccioniego nie wygrała ani razu!

Inter grający nowym systemem 3-5-2 bez kontuzjowanego Wesleya Sneijdera objął prowadzenie w 17. minucie po tym, jak w polu karnym Gonzalo Rodriguez zagrał piłkę ręką, a "11" skutecznie wykonał Diego Milito. Gospodarze poszli za ciosem i wkrótce podwyższyli na 2:0 - Antonio Cassano otrzymał podanie z głębi pola od Andrei Ranocchii i nie zmarnował sytuacji sam na sam z Emiliano Viviano.

Krótko przed przerwą nadzieje Violi na korzystny wynik przedłużył "główką" Romulo po centrze Davida Pizarro, ale na więcej przyjezdnych nie było stać. Po zmianie stron Inter kontrolował przebieg wydarzeń, a w 75. minucie o krok od zdobycia kolejnej bramki był Milito. Nerazzurri zwyciężyli i awansowali na 3. miejsce w tabeli ze stratą 4 "oczek" do Juventusu i Napoli.

Inter Mediolan - ACF Fiorentina 2:1 (2:1)
1:0 - Milito 17' (k.)
2:0 - Cassano 34'
2:1 - Romulo 40'

Inter: Handanović - Samuel, Ranocchia, Juan - Nagatomo, Gargano, Cambiasso (82' Mudingayi), Zanetti, Coutinho (71' Alvarez) - Cassano, Milito (85' Guarin).

Fiorentina: Viviano - Roncaglia, Rodriguez, Tomović - Cuadrado (70' Toni), Romulo, Pizarro, Valero (82' Migliaccio), Pasqual - Ljajić (46' Fernandez), Jovetić.

Czerwona kartka: Rodriguez /62' za drugą żółtą/ (Fiorentina).

Żółte kartki: Samuel, Ranocchia, Cambiasso (Inter) oraz Rodriguez, Fernandez, Roncaglia, Jovetić (Fiorentina).