Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Oświadczenie kibiców Górnika w sprawie meczu z Ruchem

Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze" pragnie, by spotkanie derbowe z chorzowskim Ruchem, mające być rozegrane na Stadionie Śląskim, mógł obejrzeć komplet widzów. Fani zabrzan wystosowali w tej sprawie specjalne oświadczenie, którego treść przytaczamy w całości.
Paweł Patyra
Paweł Patyra

Wielkimi krokami zbliża się mecz derbowy pomiędzy Ruchem Chorzów, a Górnikiem Zabrze. W związku z tym faktem Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze" pragnie zaapelować do władz obydwu klubów o wykazanie inicjatywy dążącej do zniesienia, podczas w/w spotkania, ograniczenia ilościowego dotyczącego kibiców zarówno gospodarzy, jak i gości. Zróbmy wszystko, aby "Wielkie Derby" mógł ujrzeć komplet publiczności!

Wszyscy doskonale wiemy, czym dla kibiców piłkarskich jest Stadion Śląski, kojarzony z wieloma wspaniałymi meczami, nie tylko reprezentacyjnymi, ale również pucharowymi czy ligowymi. Przytoczmy tu choćby ostatni derbowy pojedynek w finale Pucharu Polski w 1968 roku, kiedy to spotkanie oglądało sto tysięcy kibiców! Sprawmy, aby tegoroczne derby, tak jak dokładnie 40 lat temu, zgromadziły na "Śląskim" komplet publiczności!

Dlatego raz jeszcze apelujemy do obu klubów o włączenie się w działania mające na celu zniesienie limitu widzów na to spotkanie. Jesienne derby w Zabrzu pokazały jak wielkie jest zapotrzebowanie na "Wielkie Derby", a mecz odbywający się na Stadionie Śląskim pozwala to zapotrzebowanie w pełni zaspokoić. Niech ten mecz stanie się jednym z najważniejszych meczów ligowych w Polsce w ciągu ostatnich lat, nic tak nie elektryzuje piłkarzy i kibiców jak mecz dwóch wielkich drużyn przy komplecie publiczności.

Brak ograniczeń nałożonych na widownię nie tylko jest gwarantem powrotu "Wielkich Derbów" w dawnym stylu, gdzie piłkarski klasyk pomiędzy Górnikiem a Ruchem oglądało kilkadziesiąt tysięcy kibiców, ale jest także niepowtarzalną możliwością reklamy Stadionu Śląskiego jako kandydata do goszczenia drużyn europejskich podczas Mistrzostw Europy w roku 2012. Namacalny dowód w postaci wspaniałego, ligowego widowiska z udziałem kilkudziesięciu tysięcy kibiców jest zdecydowanie lepszą reklamą niż setki spotów, naklejek czy artykułów prasowych.

Niejednokrotnie miliony widzów przed telewizorami i tysiące na stadionach mogły słyszeć naszą pieśń Zagraj, zagraj jak za dawnych lat?. Dajmy zatem możliwość piłkarzom obu wielkich i zasłużonych klubów, by zagrały przed publicznością (?) jak za dawnych lat...

Ze sportowym pozdrowieniem

Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
stowarzyszenie.net

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×