Jarosław Bieniuk strzelił gola Besiktasowi

W weekend rozpoczął się nowy sezon Turkcell Super Lig. Beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej, Antalyaspor, podjął jednego z głównych kandydatów do tytułu mistrzowskiego - Besiktas Stambuł. Gospodarze byli bardzo blisko sprawienia dużej niespodzianki.

W wyjściowym składzie miejscowych pojawiło się dwóch polskich defensorów - Piotr Dziewicki oraz Jarosław Bieniuk. Ostatni z nich w 10. minucie spotkania pokonał golkipera ze Stambułu. Z rzutu rożnego dośrodkował Ugur Kavuk, do futbolówki dopadł nasz rodak, który mocnym uderzeniem z 7 metrów nie dał szans bramkarzowi. Jeszcze przed przerwą na 2:0 dla Antalyasporu podwyższył Serge Pacome Dijehua.

Jednak końcówka meczu była w wykonaniu Besiktasu piorunująca. W 78. minucie kontaktowego gola dla przyjezdnych zdobył Matías Delgado. Potem dwie kolejne bramki dla gości - najpierw w 80., a potem 90. minucie - strzelił Brazylijczyk Deivson Rogerio da Silva, znany także pod pseudonimem "Bobo". Drużyna ze Stambułu odniosła zwycięstwo 3:2.

Dziewicki wystąpił w całym spotkaniu. Natomiast Bieniuk przebywał na murawie do 89. minuty, kiedy to zmienił go Orhan Ak. Zdobywca pierwszej bramki w trakcie meczu ujrzał żółtą kartkę.

Antalyaspor - Besiktas Stambuł 2:3 (2:0)

1:0 - Bieniuk 10'

2:0 - Dijehua 36'

2:1 - Delgado 78'

2:2 - Bobo 80'

2:3 - Bobo 90'